Новини

"Податкова перешкоджає Мужіївському золоторуднику знайти інвестора",- ліквідатор

Представник ліквідатора ТОВ «Закарпатполіметали» Володимир Гуртовий сьогодні на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповів, що на засіданні комітету кредиторів близько тижня тому було прийняте принципове рішення про можливість продажу цього підприємства як цілісного майнового комплексу. «Це була б реальна можливість повністю погасити усі борги перед кредиторами, у тому числі заборгованість із заробітної плати», - каже В. Гуртовий. Оцінка вартості комплексу визначила суму, за якою його можна виставити на продаж – йдеться про понад 55 мільйонів гривень.

Водночас Володимир Гуртовий заявив, що на перешкоді такому шляху вирішення проблеми стали… державні органи. «Ми не розуміємо позицію держави у цій справі, адже сподівалися, що результат, якого вдалося досягти у результаті кількарічної роботи, буде сприйнято більш позитивно. Наша мета – поєднати інтереси держави, кредиторів, тобто прийняти рішення, яке задовольнить усі сторони. Проте на цьому шляху зустрічаємо не сприяння,  а навпаки перешкоди», - сказав В. Гуртовий.

За його словами, державні чиновники висловлюють здивування озвученою сумою, мовляв, у Мужієві – непотріб, який може коштувати не більше 5 млн, а не 55. «Ми робимо все, щоб держава та регіон отримали якомога більше від золоторудника, а у державних структурах його готові віддати за безцінь», - каже В. Гуртовий.

 За словами Володимира Гуртового, берегівські податківці подали до Господарського суду клопотання про зупинення провадження у справі ТОВ «Закарпатполіметали». Крім того, податківці вимагають і припинення реалізації майна боржника. «Не чекаючи рішення суду, податкова накладає арешт на майно, хоча за закону про банкрутство це узагалі заборонено. Ми запитували у представників районної податкової, у чому причина таких абсурдних дій і єдина відповідь, яку отримали – «нас примушують». Дії податкової ми оскаржили в суді, - зазначив В. Гуртовий. – Не зрозуміло, чому податкова не хоче, щоб люди отримали свої гроші і сама не бажає отримати свій борг від підприємства? Її офіційні підстави відверто надумані. Адже на ліквідатора, яка діє з 2010 року, поклали відповідальність за несплату податку підприємством у 2007 році. Але навіть у такому разі не зрозуміло, який зв'язок між персональною відповідальністю особи та зупиненням провадження у справі?».

Доповідач також наголосив: «Ми наполягаємо, що будь-яка інвестиція можлива лише за умов дотримання законності. Можливості для розробки родовища має тільки міжнародна компанія, яка володіє досвідом, ресурсами. Для такої структури цілком реальною є озвучена ціна золоторудника як єдиного майнового комплексу. Тому дивує позиція державних органів, які перешкоджають такому розвитку подій».

В. Гуртовий нагадав, що заборгованість із зарплати на ТОВ «Закарпатполіметали» становить близько 5 млн грн.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.