Новини

Обласна бібліотека запрошує на творчу зустріч з Іриною Мацко

10 жовтня о 17.00 у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбудеться творча зустріч з відомою українською письменницею Іриною Мацко.     

Два роки тому ужгородські читачі мали змогу познайомитись з творчістю письменниці, зокрема з її збіркою «Шпинат для мізків».  Цього разу Ірина Мацко презентує відразу три  книги: «Перехідний вік моєї мами», «Мигдаль для серця» та «Імбир для душі».

Повість“Перехідний вік моєї мами”– про тринадцятирічну дівчинку, проблеми підліткового віку, перше кохання, спілкування з однолітками, пригоди у таборі. Та ключова розповідь у ній – про стосунки із мамою. Звідси – і назва книжки.

«Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї і навіть сама собі. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом іде голова. Її захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність. Багато нових вражень і відчуттів прийшло до неї на порозі дорослості. Несподівано для себе

Аля відчула перше кохання, до неї прийшли зовсім не дитячі думки про життя і цінність кожної людини. А ще відкрила смак поцілунку, спробувала спиртне

і збагнула, що не завжди щирі наміри керують поведінкою тих, кому віриш.

Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами — також перехідний період,

теж непростий. І в неї є свої таємниці. Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла — інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги…», - йдеться в анотації.

«Мигдаль для серця»-це вже друга за рахунком книга, яка містить новели та замальовки. Як і попередня збірка «Шпинат для мізків» вона адресована студентам, молоді та дорослим усім, хто любить філософію життя. “Мигдаль для серця” – універсальний. Його можуть вживати майже всі категорії людей, за винятком тих, хто володіє індивідуальною непереносимістю душевного тепла або надлишковою увагою до себе. Чим корисний мигдальний твір – так це своїми загальнозміцнюючими, заспокійливими і очищуючими думки властивостями, – йдеться в анотації до книги. – Регулярне вживання “Мигдалю для серця” в свіжому вигляді заспокоює нервову систему і сприятливо позначається на якості сну; забезпечує нормальну роботу головного мозку при підвищених інтелектуальних навантаженнях; заліковує травми серця, негативні спогади; покращує бачення прекрасного в житті.

Щоденне вживання десяти-п’ятнадцяти сторінок мигдальних творів забезпечує організм повноцінним комплексом думок та емоцій, необхідних для відчуття наповненості життя”.

Збірка новел Ірини Мацко «Імбир для душі» - третя із серії «Душевні рецепти». Оскільки імбир має протизапальну дію, найпопулярніше його застосування — профілактика і лікування гострих емоційних станів, депресії, апатії, відсутності смаку до життя. При будь-якому душевному, сердечному, моральному болю прочитайте «Імбир для душі» — це знизить неприємні відчуття. А якщо прочитати історії повільно вголос на самоті, а потім перечитувати уривки з них та висновки, то вони діятимуть як компрес на болюче місце.

Приходьте на зустріч з Іриною Мацко і оберіть собі свій книжковий антидепресант! Вхід вільний!

Довідково:  

Ірина Мацко - письменниця, ілюстратор дитячих видань, публіцист, видавець. Народилася 21 травня 1978 р. на Тернопільщині. Шкільні роки пройшли у с.В.Ходачків Козівського району, Тернопільської області. З 1995 року проживаю у м.Тернопіль.

Освіта:

(1995-2000рр.) Тернопільська академія народного господарства (сьогодні ТНЕУ), м. Тернопіль, Економіка промислових підприємств. Спеціальність – економіст.Навчання на курсах „Комп’ютерна графіка та дизайн” Тернопільського політехнічого університету ім.Пулюя. (2007)

(2007-2011рр.) Львівська академія друкарства, спеціальність „Графіка”. ФПК

Робота:

2002-2008 – ілюстратор, дизайнер-верстальник, художній редактор Тернопільського видавництва «Лібра Терра».  З 2007 року - початок роботи приватним підприємцем, заснувала видавництво „ІрМа”.

2009-2010 роки - головний редактор газети «Історія кохання», журналів «Дошкільнятко», «Вовк та Заєць», «В’язання» Тернопільського відділення видавництва «Нова дитяча література» м. Київ.

З серпня 2011року – бібліотекар Центральної дитячої бібліотеки.

2013 р - бібліотекар бібліотеки-музею національної іграшки №5 для дітей м. Тернополя, координатор роботи музею.

З жовтня 2015 року – засновниця та керівник креативної студії «ІРИска» - дитяча кімната творчого розвитку дітей і дорослих, заняття, майстер-класи, курси. 

Суспільна діяльність:

Голова Тернопільської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва

Член головного журі 4-го та 5-го телефестивалю «Відкрий Україну!» м. Київ

У 2011 році провела і організувала перший у Тернополі дитячий літературний фестиваль «Дивокрай» від Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. Директор всеукраїнського літературного фестивалю «Дивокрай» у Тернополі в 2012 році у рамках міжнародного симпозіуму «Література. Діти.Час» від ЦДЛДЮ.

Координатор у Тернополі всеукраїнських проектів «Додай читання!» та "Тату, почитай!", «Книжковий марафон 42» від Євгенії Пірог.

З 2014 року член ВТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка. 

Творчий доробок:

Перший власний доробок створений у 2004 році - фотоальбом-казка для новонароджених „Казка твого народження”, який побачив світ у видавництві „Навчальна книга Богдан” у березні 2007 року.

У 2012 році у«Видавництві Старого Лева» видано альбом родинного дерева «Книга мого роду», альбом для дітей «Рости, моє деревце, з міцного коріння». Альбом «Книга мого роду» став бестселером літа 2012 року і за рік часу було додруковано 7 накладів. Загальним накладом 40 000 прим.

У 2015 році вийшла друком серія книг для дітей «Читаємо з дитиною»: «Тік-Так», «Голочка та Подушечка», «Медовий Сухарик». В цьому ж році надруковано перші книжечки у серії «Книжка-листівка»: «Загублена писанка», «Мамине серденько» та «Різдво біля ялиночки» (всі у видавництві «Підручники і посібники»).

У видавництві «Белкар» надруковано збірку казок «Чарівна дудочка» у 2015 році.

Перша книга новел для дорослих «Шпинат для мізків» вийшла друком у 2015 році (видавництво «Піраміда»). Друга книга серії «Душевні рецепти» «Мигдаль для серця» надрукована в квітні 2016 року у тому ж видавництві.

У 2015 році надруковано альбом польською мовою «Ksiega moiego rody» у польському видавництві NIKO.

У 2016 році видано повість «Перехідний вік… моєї мами» у видавництві «Академія».

Досягнення:

Фіналіст першого конкурсу малої прози „Сила малого”. Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу „Сила малого”, що була видана за результатами конкурсу.

Призер конкурсу творів для дітей "Мистецької Сторінки" та часопису "Захід-Схід" (казка „Пригоди дубового листочка”).

Призер конкурсу «Рукомесло 2009» у розділі дитячої прози за твір «Медовий сухарик» (2місце).

Призер конкурсу «Великоднє сяйво» у 2012 році від журналу «Крилаті» за казку «Загублена писанка».

Твори звучали на першому каналі Національного радіо в передачі «Вечірня колисанка».

Вистава«Козацький скарб» написана у співавторстві з Богданом Мельничуком була поставлена в лютому 2011 року дитячим театром «Дивосвіт» СШ №22 м. Тернополя.
Автор книги-велетня "Казки із Дивокраю", нагородженої сертифікатом від Національного реєстру рекордів України у номінації "Найбільша рукотворна книга України" (2012 рік).

Лауреат конкурсу «Жінка року 2013» від газети «20 хвилин»

Переможець конкурсу ім. Леся Мартовича у 2014 році за твір «Вогняна квітка».

Призер конкурсу патріотичної прози «Мрії збуваються!» у 2015 році за твір «Золотий тризубець» (1 місце).

Сімейний стан:

Одружена. Двоє дітей. Дівчинка Анастасія 2002 р.н. та хлопчик Дмитрик 2004 р.н.

Хобі:

Книги, музика, танці (фламенко), живопис, дизайн, кінний спорт.

 

Євгенія Напуда, завідувач відділом обслуговування Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.