Новини

Навіть газовики влаштовують змагання. ФОТО

Газовики Закарпаття взяли участь у третьому етапі Всеукраїнських змагань аварійних служб, який проходив під гаслом «Наша майстерність – Ваша безпека». Участь у ньому взяли бригадиа варійнихслужб «104» - представники семи західнихрегіональних газорозподільних компаній.

 

Свою майстерність фахівці служби аварійно-диспетчерської групи «Закарпатгазу» продемонстрували у перший конкурсний день. На спеціально облаштованому полігоні у смт. Рожище Волинської області вони зійшлися у «двобої» зі своїми колегами з ПАТ «Тисменницягаз».

Загалом же, наприкінці серпня на західному полігоні для участі у змаганнях зібралися представники «Волиньгазу», «Закарпатгазу», «Тисменницягазу», «Івано-Франківськгазу», «Львівгазу», «Рівнегазу» та команда ПАТ «Чернівцігаз».

За умовами змагань участь у них беруть команди з п’яти осіб, які складаються з бригади аварійно-диспетчерської служби та диспетчера. Усі учасники конкурсу працювали в однакових умовах та виконували шість видів завдань. Серед них -  пошук та ліквідація витоку газу на надземному та підземному газопроводах, дії у загазованих приміщеннях з використанням індивідуальних засобів захисту, гасіння пожежі в газовому колодязі, надання першої домедичної допомоги тощо.

Проходження кожного із цих етапів оцінювалося фаховою конкурсною комісією, представники якої брали до уваги не тільки безпосередньо виконання усіх завдань командами, а й уміння злагоджено діяти в екстремальних ситуаціях.

«Змагання серед «аварійників» служб 104 такого масштабу в Україні проводяться вперше. Для нас це позитивний досвід, який дає змогу підвищити рівень професіоналізму аварійної служби, обмінятися практичними навичками із колегами. Зазначимо: умови проведення змагань максимально наближені до реальних – на полігоні були змодельовані справжні витоки, а в мережі на час змагань знаходився справжній природний газ», - розповідає головний інженер аварійно-диспетчерської групи ПАТ «Закарпатгаз» Тиберій Куштан.

Окрім того, комісія оцінювала не тільки практичні дії бригад, а й рівень теоретичних знань та оснащеність автомобіля АДС спецзасобами.

За легендою диспетчер, який разом з бригадою розташовувався в декількох кілометрах від полігону, отримує дзвінок від споживача, який повідомляє що він відчув запах газу на вулиці. Усі подальші дії відбувалися під чітким контролем комісії, яка фіксувала правильність дій диспетчера, швидкість реагування та прибуття бригади, оперативність огородження міста аварії та попередження населення про можливу небезпеку.

На етапі перевірки практичних навиків, команда аварійно-диспетчерської групи «Закарпатгазу» на чолі із керівником підрозділу Тиберієм Куштаном мала своєчасно дістатися до місця аварії та виконати усі завдання. Якість та швидкість їх виконання – основні параметри, за якими члени комісії невдовзі визначатимуть переможця.

«Від майстерності фахівців аварійно-диспетчерських служб дуже часто залежить життя і здоров’я наших клієнтів. Тому ми підтримуємо проведення такого роду заходів. Важливими умовами змагань є й те, що участь у них мають право брати тільки ті працівники, які входять до складу бригад АДС за штатним розписом». - наголошує головний інженер служби експлуатації ПАТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський. – «На мою думку найкращою підготовкою для газовиків є їх нелегка та копітка щоденна діяльність» – переконаний посадовець.

Зазначимо: з початку року служба «104» ПАТ «Закарпатгаз» вже опрацювала понад 6,3 тис. викликів. У середньому це майже 27 викликів за добу. Загалом підприємство обслуговує 7,4 тис. км розподільчих газопроводів, а наявна газова мережа забезпечує природним газом понад 272 тис. побутових споживачів Закарпатської області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.