Новини

Науковці Нацпарку «Зачарований край» провели семінар для навчання лісівників

Днями у конференц-залі Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства науковці НПП «Зачарований край» провели науково-практичний семінар на тему: «Сучасні підходи з питань збереження біорізноманіття та ведення лісового господарства в рамках підтримки лісової сертифікації». Семінар проведений за ініціативи НПП «Зачарований край» та за сприяння ЗОУЛМГ.

З технологією вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою ознайомив присутніх головний лісничий – в.о. директора НПП «Зачарований край» Василь Феннич виступив з доповіддю на тему: «Досвід ведення лісового господарства Центрального Полісся та Лісостепу України» та розповів про пріоритети вирощування посадкового матеріалу з різними кореневими системами. Василь Степанович розповів про перевагу вирощених у такий спосіб сіянців – після проростання паросток не треба викопувати, обрізати корінь, як у випадку, коли сіянець вирощують у розсаднику. У пакеті формується міцна коренева система, яка не пошкоджується при пересадці в ґрунт, оскільки землю навколо неї не обтрушують. Така технологія забезпечує раціональне використання насіння, за короткі терміни вирощування стандартного посадкового матеріалу. Так за один рік з одного кв. метра в посівному відділенні (коробах) можна отримати 1000 шт. стандартних сіянців хвойних порід (сосна, ялина, модрина).

За словами в.o. директора вирощування посадкового матеріалу в контейнерах дає змогу здійснювати лісокультурні роботи та доповнення культур на протязі вегетаційного періоду. Приживлюваність культур, створених з посадкового матеріалу з закритою кореневою системою складає до 95 %.

Лісівники Полісся за рахунок якісного посадкового матеріалу зменшують кількість посадкових місць до 1500 шт/га. Скорочуються також терміни переведених лісових культур в покриту лісом площу.

Тепличне та парникове господарство забезпечує проведення якісного вегетативного розмноження за рахунок укорінення живців цінних інтродуцентів, які використовуються в озелененні. Так, наприклад, за рахунок реалізації саджанців декоративних порід в ДП «Олександрівське ЛГ» Кіровоградської обл. отримано коштів в сумі 3,5 млн. грн. за рік.

В більшості державних підприємств лісового господарства Київської та Житомирської обл. налагоджена глибока переробка деревини, що дає додатковий прибуток та працевлаштування місцевого населення, - повідомляє прес-служба ЗОУЛМГ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.