Новини

На Закарпатті відкрився перший альпотель з концепцією "чайлдфрі"

Закарпатські Лумшори: 10 січня тут офіційно відкрився перший альпотель --  SPA&WELLNESS "ДАВІР", який за словами експертів повинен дати поштовх розвитку якісних туристичних послуг у цьому курортному регіоні Закарпаття. Давір -- це історична топонімічна назва місцевого водоспаду, який тішить не одне покоління закарпатців та туристів.

 

Лумшори – здавна відома територія оздоровчого туризму і рефлексотерапії України. Сюди приїжджають відпочити у чанах не тільки з усієї України, а я з-за кордону. Чергування занурення у підігріту до високих температур воду та у холодний гірський потік збадьорюють, додають організму сил та забезпечують повний релакс. Спеціальних чанів для відпочинку на цій території 18, послуги з нічлігом та харчуванням пропонують 44 господарства. Але до цього часу не було у Лумшорах готелів вищого класу якості, які б запропонували увесь спектр послуг та забезпечували різносторонній відпочинок для туристів. «Лумшори вже десятиліттями як справжній «шанхай». Всі використовують природній потенціал, але розвивають туризм та рекреацію хаотично. Позитивно, що відкрили новий оригінальний отель за міжнародними стандартами, на який можуть рівнятися інші власники та починати працювати на покращення своїх послуг»,- каже Федір Шандор, відомий туризмознавець, професор УжНУ.

До речі, концепція готелю «Давір» - чайлдфрі (15+), характерна для європейських готелів і є водночас новою для закарпатських закладів. За словами власника закладу Михайла Ворожильника, чимало туристів хотіли б відпочити від галасу, не хвилюватися за дітей, за якими треба пильно стежити під час відпочинку у чанах. На такі послуги є достатній попит. «Незабаром ми плануємо підготувати для гостей 5-ти денні турпакети з походами, велосипедними прогулянками, скандинавською ходьбою, квадроциклами, екскурсіями у закарпатські історико-культурні обєкти, - розповідає Михайло Ворожильник. - Треба розвивати інфраструктуру в цілому, бо її нема. У Лумшорах нема класичного комплексу послуг. От побули туристи у наших  чанах два дні, а далі що робити? А природа тут неймовірно чудова! Неподалік Полонина Руна, озеро Трустя 900 метрів над рівнем моря. Сьогодні люди хочуть багато ходити пішки, нам є що їм запропонувати з піших маршрутів. Інструкторів нам вистачає, і ми відновимо це забутий вид відпочинку».

До речі, саме Михайло Ворожильник відлив та встановив у Лумшорах перший якісний відпочинковий чан, який був діаметром 2 метри. На сьогодні у відпочинковій зоні «Давор» пропонуються традиційні для Лумшор послуги в 5 чанах. діаметром від 2 до 2,5 м (товщина стінок чану від 3 см). SPA-отель має власні свердловини: з питною водою глибиною 110 метрів та з мінеральною «Лумшорська» - 250 метрів. Окрім того, еко-котельня забезпечує повністю автономне безперебійне функціонування закладу. У «Даворі» 7 номерів «люкс» та 4 «твінс» (загалом 22 ліжко-місця». «Класифікація отелю - SPA&WELLNESS. Альпотель передбачає наявність перепаду певних висот та температур, це насьогодні класичний кліматичний курорт з рефлексотерапією. Раніше ця місцевість називалась угорською «Рунофюрдо» - купальні на полонині Руна. Тут цілющі джерела, лікувальні води, чисте повітря, - пояснює Федір Шандор. – Добре, що цей регіон почав нарешті розвиватися. Нещодавно регіональна влада проклала асфальтовану дорогу у селі, а вже самі власники готелів та садиб повинні слідкувати за розчисткою місцевих доріг».

За словами Михайла Ворожильника, найчастіше гості у Лумшорах- це жителі України з різних регіонів держави, а також багато словаків, чехів, поляків.

У власника альпотелю на найближче майбутнє є задум - він хоче встановити найбільший в Україні чан – діаметром 3,5 метри, в якому б змогли паритися за невеликі кошти(30-50 грн) всі бажаючі. Наразі перебування у чанах можуть замовляти компанії, тому така послуга менш доступна людям, які приходять поодинці. Лумшори, переконані керівництво «Давору», зроблять ще один крок у розвитку туризму та рекреації в Україні.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.