Новини

На Закарпатті екс-директор лісгоспу через "піджака" досі здійснює незаконну діяльність на березі річки

Йдеться про незаконну естакаду із реалізації десятків кубиків лісу, яка вже роками розташована в забороненій прибережній захисній смузі річки Абранка, що на Воловеччині, не зважаючи на подану заяву про злочин ще 2 роки тому.

Про це повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Мешканці Воловеччини та працівники лісгоспу обуренні бездіяльністю місцевої влади, зокрема воловецьких правоохоронців, які не реагують на незаконну діяльність на березі річки Абранка, яка триває вже роками і організована екс-директором Воловецького держлісгоспу, а нині головним інженером лісгоспу та районним депутатом Іваном Малильо

Так, сьогодні, 23 квітня, близько 9:00 в с.А бранка Воловецького району при в'їзді в село зі сторони с. Підполоззя на березі річки Абранка, невідомі особи, пов'язані із екс-директором Воловецького держлісгоспу, а нині головним інженером і депутатом райради І.Малильо, через організовану ним «фіктивну фірму» ПП І.Грига, продовжили здійснення забороненої господарської діяльності із лісозаготівлі в прибережній захисній смузі.

Згідно зафіксованого на відео порушення, на близько 2 сотках землі, на відстані менше ніж 3 м. від річки, розташований склад деревини, переважно породи бук об'ємом близько 40 кубів. Там відбувається доставка, рубка, складування\фасування деревини сумнівного походження і вивезення в невідомому напрямку. Це супроводжується також порушеннями земельного та природоохоронного законодавства, а саме самовільне зайняття земельної ділянки і використання її не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель.

У зв’язку з цим представники обласної спілки «Ліга ветеранів АТО та бойових дій «Карпатська Земля»» подали звернення до керівників правоохоронних та природоохоронних органів для їх невідкладного реагування.

Як зазначається у зверненні, в діях осіб, що організували незаконну лісозаготівлю на березі річки Абранка, вбачаються ознаки порушень, передбачених статтями 239 (Забруднення або псування земель), 239-2 (Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах), 356 (Самоправство) Кримінального кодексу України, 53 (Порушення правил використання земель), 53-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки) КУпАП. Оскільки, окрім очевидного грубого порушення законодавства, відбувається псування якості води через водовідведення з складу деревини, яке йде прямо поруч у потоки річки Абранка. Крім того створюється очевидна загроза здоров’ю жителів та їх майну, оскільки, якщо завтра раптом впаде злива і рівень води підійметься на 2-4 метри за лічені хвилини, це все понесе вода, створюючи затори і заливаючи села вниз за течією.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.