Новини

На Свалявщині голосували троє жінок з однаковими іменами, прізвищами і по-батькові

У селі Дусино Свалявського району  голосували три землячки з однаковими іменами, по-батькові та прізвищами. Пишемо та розповідаємо про трьох Марій Василівних Поцко.

Різних вони соціальних статусів, різних вікових груп, неоднакові мають долі, мешкають у трьох протилежних кінцях цього середньостатистичного закарпатського села, яке фактично знаходиться якнайближче до центру Срібної землі. Але у серці мають любов до рідного краю, бажають розквіту закарпатській землі, вважають себе істинними патріотками-українками. 

Перша з них -- це досвідчений лікар М. В. Поцко (у дівоцтві Метенько), яка очолює амбулаторію загальної медицини сімейної практики в с. Росоші й одночасно підкладає плече колегам у сфері охорони здоров'я с. Березники. Друга М. В. Поцко (з дому Шипович) -- наразі пенсіонерка, але довго працювала у сільраді, тож цьогоріч стала фавориткою певної політичної сили, двічі працюючи у ДВК її головою. Тобто під час виборів президента весною та парламентських 21 липня ц. р.  Третя їхня тезкиня -- теж Марія Василівна Поцко (з сусідньої Броньки на Іршавщині), яку в Дусино привело кохання до легіня Михайла. 

Поки "трійця" дусинських тезкинь "голосувала" й "обирала", тобто бюлетені в урни з прізвищами кандидатів у депутати ВРУ та політпартіями "вкидала", ми тим часом спілкувалися із заступником голови дільничної комісії Іваном Соймою, учителем-ветераном, і недавньою випускницею географічного факультету УжНУ Євгенією Ковач (Павлович). Обоє в унісон підвердили: у Дусині дійсно голосують три Марії Василівни Поцко. А відтак ретельно проаналізували "дусинську" активність того "виборчо-липневого" дня, яка й хоча й не дуже втішила, однак зовсім і не розчарувала -- на дільницю прийшло 513 чоловік, що склало в межах 40 процентів від загального числа виборців цього окремо взятого села.


Отже, за кандидати в народні депутати Івана Дрогобецького (голова Полянської ОТГ) в Дусині проголосували 196 осіб, що й не дивно, адже він тут був і зустрічався з його мешканцями, оприлюднив свою програму, за рядками якої готовий був працювати на благо краян у стінах парламенту (після підрахунку даних у ЦВК в окрузі номер 70 він зайняв 2 місце, поступившись своєму колезі з Невицького на Ужгородщині  Михайлу Лабі, який балотувався з брендом "Слуга народу"). Між іншим, останній у Дусині набрав 109 голосів, Іван Балога "задовольнився" 61 прихильником. До того ж він також тут бував, та ще й разом з депутатом облради В. Скрипом (дружина останнього свого часу працювала  в амбулаторії Дусина). Стосовно партійних уподобань, то "Слуга народу" знайшов у Дусині 258 своїх прихильників, опозиційний блок "За життя" має 75 голосів, а "Батьківщина" -- 72.

Ось так у неділю голосували в с. Дусино. Що далі? Чому не всі прийшли до виборчої дільниці? Особливого секрету немає -- чотири-п'ять причини є головними: втома од виборів, апатія до тої чи іншої політсили, "небажання" голосувати за того чи іншого кандидата-мажоритарника, відпускний період і заробітчанство. Якби не ці чинники, то не тільки активність, але й результати були б іншими. Наразі депутатами на мажоритарних округах від Закарпаття стали: 68-й -- Роберт Горват, 69-й -- Віктор Балога, 70-й -- Михайло Лаба, 71-й -- Валерій Лунченко,м 72-й -- Василь Петьовка, 73-й -- Владислав Поляк. Ось вони, "слуги народу", які з іншими своїми колегами, президентом В. Зеленським, урядом поведуть Україну на прорив задля кращого національного майбуття.

Михайло ПАПІШ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.