Новини

На Мукачівщині зайнялися мисленням чиновників і дорогами

21 грудня, у рамках поїздки голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая по району, журналістам розповіли про теперішній стан та перспективи розвитку Мукачівщини, труднощі, з якими доводилося стикатися керівництву та про ставлення людей до нових принципів роботи.


Сергій Гайдай працює керівником РДА з вересня цього року, сам родом із Сєвєродонецька Луганщини, жив і працював у Львові, Києві. Каже, що його інтереси – особистий розвиток і новий досвід. «Перше, з чим стикнувся і що вже майже виправив – радянський підхід до роботи. Це якраз одне із найболючіших місць, яке ми наразі поламали. Люди стали по-іншому мислити, по-іншому працювати. Попросив, щоб начальники управлінь приходили до мене не зі звітами із сухими цифрами, а приносили три речі: проблематику того чи іншого відділу, вирішення цієї проблеми і їх бачення розвитку. Це, напевно, основне», – додає Сергій Гайдай. - За час своєї роботи в районі, помітив, що тут у людей є дуже мале бажання брати на себе відповідальність. Багато хто хоче просто відписуватися».

Що ж до проблем району, то, серед іншого, голова РДА розповів про ситуацію з переходом на нові котельні в школах і навів приклад Чинадіївської ЗОШ:

«В одній із найбільших шкіл району – Чинадіївській – котли були встановлені некоректно, неправильною була і документація, і саме встановлення, була проблема з насосами, з витяжкою, ми в ручному режимі протягом двох місяців практично кожні два дні приїжджали сюди, викликали тих, хто котли продав, тих, хто готував документацію, тих, хто давав дозвіл на запуск цієї котельні. Плануємо у наступному році домовитися з інвесторами, які не будуть нам продавати котельні, а будуть продавати тепло. Згідно з розпорядженнями Кабіну, ми повинні не виходити за суму 1400 гривень за отоплення. Намагаємося домовитися з інвесторами, які б за свої кошти збудували три котельні, а ми з ними укладемо договір і хай вони нам продають тепло не за 1400, а за 1380, наприклад», – каже керівник Мукачівщини. Наприклад, громада села Жнятино самостійно отримала кошти від програми ПРООН на ремонт дитячого садочку. Директор дошкільного закладу розповідає, що селяни створили громадську організацію, яка займалася цим питанням, і погодилися профінансувати 5% від потрібної суми. Решта – за рахунок гранту. Планують таким чином збудувати школу. Для цього з Фонду регіонального розвитку необхідновиділити 11 млн.грн. для будівництва.

Основною проблемою Мукачівщини керівник району називає дороги: «Це – найголовніше. Інвестори не хочуть йти в район, тому що вони не бачать особливих перспектив для будівництва компаній, цехів і так далі: погана інфраструктура. Як тільки ми вирішимо питання з дорогами, сюди прийдуть інвестори. Крім того, маємо проблему з лісом. Україну зараз використовують як сировинний придаток. Просто вирубують там, куди доберуться і продають деревину. В принципі, за копійки. Якщо ми зробимо лісові дороги, якщо ми організуємо заводи з переробки лісу, то віддача від цього бізнесу буде в рази більша», – каже Сергій Гайдай.

«При відповідному фінансуванні, а наступний рік губернатор оголосив роком доріг, можна протягом року декілька десятків кілометрів доріг по основних напрямках відремонтувати. При чому не йдеться про ямковий ремонт, який я вважаю недоцільним, а про капітальний. У будь-якій справі треба розставляти пріоритети. Так, дороги погані у всьому районі, а у нас 335 км доріг», – ділиться намірами керівник Мукачівської РДА. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.