Новини

Мукачівські лісівники створили рейдові бригати проти «ялинкових браконьєрів»

Зустріч Нового року з дитинства у нас асоціюється з ялинкою, прикрашеною іграшками. Вона стала символом новорічного свята.  Традиція ставити в домівках цю зелену красуню, передається з покоління в покоління вже не одне століття. Ялинка завжди займала особливе місце серед дерев. Її вважали деревом безсмертя, яке символізує життя. Це й недивно, адже вона вічнозелене дерево. Щоб ялинка виросла до висоти півтора-два метри  потрібно десять-п’ятнадцять років.

Самовільні рубки новорічних красунь завдають непоправної шкоди лісовим господарствам та зеленим зонам  населених пунктів. З метою запобігання незаконному вирубуванню шпилькових насаджень в передноворічний період державним підприємством «Мукачівське лісове господарство» створено штаб із координації роботи по охороні шпилькових насаджень та розроблено План невідкладних заходів щодо попередження і недопущення незаконних рубок шпилькових насаджень у передноворічний період. Починаючи з 11 грудня 2017 року діють постійні мобільні групи у складі працівників державної лісової охорони, працівників поліції та представників громадських організацій, які забезпечують охорону лісових насаджень від самовільних рубок.

Директор Мукачівського держлісгоспу Василь Анталовський зазначає: «Звертаю увагу населення, що за самовільну рубку однієї новорічної ялинки передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.65 КУАП у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів громадян ( 85-170 грн)  та відшкодування шкоди заподіяної лісу діаметром пенька до 10 см -399,27 грн (відповідно від 10,1 до 14,0 см – 703,50 грн, від 14,1 до 18,0 см – 1806,24 грн). Тому перш, ніж зрубати дерево, слід добре подумати, а чи не краще придбати ялинку законним методом, де кожна буде промаркована спеціальними пластиковими бирками із штрих-кодом. Лісівники ДП «Мукачівське ЛГ» звертаються до всіх небайдужих громадян із проханням активно допомагати в охороні шпилькових молодняків від самовільного рубання новорічних ялинок. Альтернативою живої новорічної  ялинки може бути і так звана «штучна» ялинка, використання якої не приностить шкоди навколишньому природному середовищу. Будьмо свідомими і не байдужими до природи, адже бережливе ставлення до неї є нашою спільною справою і обов’язок кожного громадянина», - повідомляє прес-служба ЗОУЛМГ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.