Літо. Діти. Табір?

Літо. Діти. Табір?

Прийшов час, коли діти-школярі починають з нетерпінням відлічувати кількість днів, що залишилися до літніх канікул. А батьки все частіше задумуються, як організувати літній відпочинок своїх дітей. 

Якщо коштів на відпочинок у родині обмаль, то обираються доступні, маже безкоштовні, види відпочинку: у бабусі в селі або у пришкільних таборах. Якщо ж родина у змозі виділити певну суму на відпочинок дитини, то батьки починають шукати можливості пустити дитину у самостійне плавання: у літні дитячі табори.

Якщо вирішено відправити дитину у дитячий табір, то далі потрібно визначитись з метою відпочинку. Простіше кажучи: чи ви хочете оздоровити дитину, чи дати просто можливість розважитись, змінити середовище, чи продовжити заняття спортом та покращити знання іноземної мови або навчитись чомусь новому.

Здоров’я – понад усе

Якщо головна мета – оздоровити дитину, то організація дитячого відпочинку ставить за мету максимальне залучення дитини до факторів природи. Ось як формулюють лікарі головні "відпочинкові принципи", дотримання яких дійсно дозволить дитині нормально відпочити та зміцнити здоров’я:

1. Дати відпочинок мізкам - перестати вчитися, змінити обстановку. Важливо підкреслити, що фраза "перестати вчитися" не виключає навчання неформальне, спонтанне, у комфортному та приємному форматі.

2. Максимально можлива рухова активність: гуляти, бігати, стрибати, купатися. 

3. Свіже повітря - за будь-яку ціну за межі міст, подалі від машин, заводів, натовпу, магазинів.

Багато батьків вважає найкращим варіантом відпочинку дитини відпочинок на морі. Але слід пам'ятати про акліматизаційний синдром. Акліматизація і пов'язані з нею проблеми тим актуальніші, чим далі від дому, чим молодша дитина, чим частіше вона хворіє, чим більше шкідливих факторів цивілізації її оточує. Тому, якщо ваше дитя цілий рік хворіло, поїздка у санаторій чи оздоровчий табір, що розташований у чистих лісах Карпат, може виявитися значно кориснішою, ніж відпочинок на узбережжі Середземного моря, нехай навіть і в п'ятизірковому готелі.

Дуже важливо дотримуватись золотої середини, треба мати чітке розуміння того факту, що чисте повітря соснового лісу і берег річки так само прекрасні, як прозора морська вода і золотий пісок пляжу. А корисність того й іншого приблизно однакові. 

Спеціалізовані табори

Можливості літнього дитячого відпочинку в останні роки значно зросли й сучасні дитячі табори працюють за різними напрямками: оздоровчі, санаторно-оздоровчі, патріотично-виховні (скаутські, козацькі, пластунські), туристичні, спортивні, мовні табори з вивченням іноземної мови (англійської чи німецької) та інші.

Сьогодні батьки можуть обирати з таборів із найрізноманітнішими форматами, від скаутів – до спеціалізованих творчих таборів із зірками шоу-бізнесу, від міських мовних закладів – до канікулярних програм за кордоном.

Наприклад, тренд останніх років - мовні канікули, адже це цікаво, весело і корисно. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина подолала мовний бар'єр, заговорила іноземною мовою, почувала себе впевнено, то обирайте табори, у яких у дітей з’явиться можливість спілкуватися з носіями мови та у неформальній обстановці розкрити свої знання іноземної мови. Найкращим вибором, звичайно, є табір в мовному середовищі за кордоном, але це підходить для старших самостійних дітей та вимагає значно більших витрат.

Дуже популярні останнім часом спортивні, туристичні та табори патріотичного виховання, де діти активно проводять час та загартовують свій організм. Найбільш відомим табором патріотичного виховання є, мабуть , «Козацька фортеця», який організовує табори кожного року у різних куточках України. Цьогоріч табір працюватиме у Черкаській області.

Творчі табори - це новий формат активного, цікавого та творчого дитячого відпочинку. Основні завдання програми творчого дитячого табору - це розвиток емоційного інтелекту та творчих здібностей дитини в умовах психологічного комфорту і гарного настрою. А також занурення в середовище безперервної творчості, позитивних думок і емоцій. Це - можливість для дитини стати впевненішою в собі і своїх силах, можливість творчої самореалізації і шлях до становлення самодостатньої особистості. Прикладом такого табору є творчий табір «Час Індиго», який проводить табори у Карпатах та Болгарії.

І здоров’я, і користь, і розвага       

Вибір місця відпочинку залежить від уподобань батьків та дітей, але найоптимальнішим видається вибір табору, який знаходиться у екологічно чистому середовищі та пропонує насичені програми активного відпочинку дітей. 

Наприклад, багато таборів у Карпатах надають саме такі ідеальні можливості. Карпати - найбільш екологічно чистий регіон України з незайманою природою. Літній відпочинок у Карпатах - ідеальний варіант, який дозволить поєднати активний відпочинок і спокійне споглядання красивих гірських пейзажів та обов'язково принесе оздоровлення і зміцнення організму.

Серед найкращих таборів для дітей у Карпатах згадаємо універсальний комплекс таборів «Артек-Карпати», творчий табір «Атлас Барви», мовні табори: «BoyarCamp», дитячу республіку «Deluxe» та «Magic Castle», які розташовані у курортних зонах Карпат.

Дитячі табори на Азовському та Чорному морі також вже не просто курортні заклади, де нагодують, відведуть на море і на цьому крапка. Сьогодні - це сучасні табори з цікавими програмами: з танцювальними та пісенними фестивалями, шоу-програмами, зустрічами з зірками шоу-бізнесу та іншими яскравими подіями, які зроблять літо дитини незабутнім. 

Все вищевикладене - спроба формулювання стратегії відпочинку, але тактичні питань не менш складні. Потрібно розкласти все по поличках, враховуючи такі фактори: фінансові можливості, вік та рівень самостійності дитини, термін відпочинку, побажання дитини та її схильності і т.д. Далі врахувати плюси і мінуси конкретних пропозицій, маючи на увазі також досвід знайомих та відгуки у мережі.

Пам’ятайте також, що відпочинок дитини не повинен перетворитися на випробування для її батьків і підрив матеріального добробуту сім'ї, оскільки замучені мама з татом погано впливають на дитину, що відпочила.

Щоб полегшити вибір літнього дитячого відпочинку, до ваших послуг каталог дитячих таборів і дитячих турів на сайті батьків ditvora.com.ua зі зручним пошуком за різними критеріями та інформацією про програми дитячих таборів, вартість путівок, умови перебування та контакти для придбання путівки.

Loading...
Зображення користувача StevenZor.

КЛИЕНТСКИЕ БАЗЫ для всех кто много продает (для юрлиц и физлиц)! Узнайте подробнее! Skype: prodawez390 Email: prodawez393@gmail.com Whatsapp: +79139230330 Viber: +79139230330 Telegram: +79139230330 WWW: http://xurl.es/PR0DAWEZ

Зображення користувача StevenZor.

КЛИЕНТСКИЕ БАЗЫ для всех кто много продает (для юрлиц и физлиц)! Узнайте подробнее! Skype: prodawez390 Email: prodawez393@gmail.com Whatsapp: +79139230330 Viber: +79139230330 Telegram: +79139230330

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...