Новини

Громадський Конвент Ужгорода розповів, як виграв суд проти міськради

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Громадського конвенту з приводу виграного судового позову проти ужгородської міськради (і не тільки з приводу суду).

Як відомо, Ужгородський міський суд визнав незаконним рішення міської ради щодо призначення складу виконкому, заступників голови, керуючого справами міськвиконкому через порушення регламенту міської ради. Із журналістами зустрілися Павло Гомонай, Юрій Світлик, Василь Маняк, Віталій Лазаренко, Роман Богуславський, Тетяна Гуранич, Олег Белейканич.

Павло Гомонай заначив, що Громадський конвент ще на початку створення ставив перед собою мету трансформації українського суспільства.

«Найсильніша реформа, яка відбулася в Україні - реформа міліції. Ми брали участь у відборі кандидатів до нової поліції, слідкували, щоб відбір відбувся чесно і прозоро, - каже Павло Гомонай. - Ми зіткнулися із страшним опором міліцейської систему, на членів Громадського конвенту вилилися тонни компромату. По-друге, ми виграли у суді позов проти міської ради, рішення про призначення керівництва міськради минулої осені було незаконним і це підвтердив суд, який тривав 9 місяці. Хоча це рішення вже не вплине на перебіг подій (за кілька тижнів вибори), але наступна міська рада вже буде змушена виконувати регламент».

Детальніше про виграну справу розповів юрист, адвокат, член Громадського конвенту Роман Богуславський. «Наші позовні вимоги задоволені частково – чотири із п’яти, зокрема, не скасували рішення про обрання секретаря міської ради. Практичного значення це рішення фактично не має, суд і міськрада зробили все, щоб тягнути справу рік і прийняти це рішення впритул до виборів. Ми і в ході цього процесу, і в ході діяльності постійно стикалися із супротивом людей від влади. Але як судовий прецедент -- це дуже важливо, всі, хто після нас йтиме цією стежиною, не допустять такої вакханалії і грубого порушення закону, яке було в Ужгородській міській раді. Тепер на цей прецедент можна посилатися», - розповів Роман Богуславський.

Громадський активіст Юрій Світлик додав: «Вже близько року ми блокуємо прийняття дерибанних рішень міською радою. Тобто ми фактично пішли на війну і не зійдемо з цього шляху. Тому вирішили йти самі у міську раду, бо спостерігати за процесами збоку неможливо все життя. Чому «Солідарність»? Ми отримали від них пропозицію щодо спільного формування списку команди у міську раду. Я пішов туди не сам, Громадський конвент делегував у список «Солідарності» 9 осіб. Наші умови – у списку не буде регіоналів, корупціонерів, чинних депутатів міськради (крім Ростислава Буланова), «фронтовиків» І.Волошина. Також ми вирішили підтримати Михайла Качура на посаду міського голови. Бо у нього є стратегічне бачення розвитку міста і він здатен навести у місті лад та розвивати його системно».

«Ми позапартійні, як відстоювали громаду, так і відстоюватимемо її інтереси надалі. Ми ніколи не будемо рабами», - сказав Ю. Світлик, представляючи своїх колег-громадських активістів, які кандидують сьогодні до міської ради.

Свою позицію також виголосили Павло Гомонай, Василь Маняк, Віталій Лазаренко, Роман Богуславський, Тетяна Гуранич, Олег Белейканич. Вони попросили підтримки громади на своїх округах.

«Ще 3 тижні тому я був на передовій. А зараз, поговоривши з представниками Громадського конвенту, вирішив балотуватися, для мене це продовження змін у моєму житті, які розпочалися 2 роки тому, відколи я потрапив на Майдан. Після того, що я пройшов, не можу просто повернутися і сісти на диван з пляшкою пива. Для мене це продовження війни, бо перемога на війні - не в окопах і навіть не в Києві, а біля кожного з нас. Коли зможемо збудувати нормальну країну, всі інші питання дуже швидко відійдуть. Для себе «особисту національну ідею» я сформував дуже коротко – «Не красти». Не зможу вкласти великі кошти у кампанію, тому прошу людей підтримати мене на волонтерських засадах», - каже Олег Белейканич, доброволець, учасник подій у Дебальцево. Також від Громадського конвенту балотуються перекладач і фрілансер Людмила Лівак та координатор автомайдану Закарпаття Юрій Угрин.

Василь Маняк додав: «Прийшовши до міської влади, ми відкриємо дохідну і витратну частину бюджету. На ключові посади у життєво важливих для громади структурах міськради повинні бути призначені особи не за партійною ознакою, а фахівці. Крім того, слід відкрити інформацію про претендентів на земельні ділянки, бо, користуючись закритістю черги, чиновники дозволяють собі брати взятки. Налагодити і зробити прозорою слід і роботу комунальних підприємств міста».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.