Новини

Громадський електротранспорт в Ужгороді – мрія чи реальність?

Через надмірну загазованість повітря в Ужгороді місто необхідно впроваджувати мережу громадського електротранспорту. У цьому переконаний народний депутат України Роберт Горват. На його думку, громадський транспорт в обласному центрі Закарпаття можна повністю замінити на електричний уже протягом 10-15 років. Про це парламентар розповів у інтерв’ю виданню Закарпаття онлайн.

«У нас дуже багато машин, тому обласний центр надзвичайно загазований. На місці нашої мерії я б зараз купував не автобуси з двигунами внутрішнього згорання, а почав би запускати громадський електротранспорт. Бюджет розвитку міста – понад 300 мільйонів. Гроші є, можна почати з одного маршруту з електробусами, як, наприклад, зробили у Чехії. Зараз приходить нова ера – ера електромобілів. Нам треба йти в ногу з часом і за 10-15 років поміняти громадський транспорт на електричний», - заявив Роберт Горват.

Прокоментував Роберт Горват і проблему з масовими вирубками карпатських лісів.

«[…] перше, що нам треба – припинити незаконні рубки і зберегти ліси. Але зберегти не так, як при минулому губернаторі, який боровся-боровся з проблемою,нібито поборов її і 3 роки ми ні слова не чули про боротьбу. А кругляк як їхав за кордон, так і їде. Я вважаю, що слідрубати рівно стільки деревини, скільки потрібно нашим закарпатським переробникам. Жодне дерево не має їхати в Австрію чи Німеччину. Якщо австріяк хоче виробляти якусь продукцію з лісу – нехай рубає свій», - пояснив депутат.

У тому ж інтерв’ю Горват підняв і питання засміченості регіону твердими побутовими відходами та пластиком.

«Друге питання – нам обов’язково треба збудувати в області 4-5 заводів для сортування і переробки сміття. Не спалювати його, а, як у Європі, переробляти 100%. Я буду над цим працювати. Бо пляшки і кульки до тих пір будуть плисти по наших річках, поки не почнемо збирати і віддавати на переробні заводи побутові відходи», - вважає Роберт Горват.

Роберт Горват, Ольга Червакова та Олександр Співаковський під час засідання Верховної Ради України

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада України підтримала законодавчу ініціативу Ольги Червакової та прийняла зміни до статті 246 та 201-1 Кримінального кодексу України та посилила кримінальну відповідальність за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу, а також його переміщення через митний кордон України поза митним контролем. Раніше кримінальна відповідальність наставала коли порушник одночасно зрізав близько 300 куб. метрів, а це близько 1 га лісу пристигаючого або стиглого деревостану. Тепер визначення істотної шкоди за яку настає кримінальна відповідальність зменшено у 100 разів. Також вдвічі збільшити розміри штрафів, передбачених статтями 64, 65, 65-1, 66 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Маємо фінансово забезпечити відновлення карпатських лісів.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.