Новини

Фільм закарпатця покажуть на Тижні кіно у Китаї. ВІДЕО

Стрічку режисера В’ячеслава Бігуна «Мати. В ім'я мільйонів» відібрано на кінофестиваль «Довгий тиждень короткометражного кіно» у Шанхаї (5-15 травня, Китай).

Цю стрічку режисера родом із Закарпаття за мотивами оповідання О. Довженка в 17-те покажуть на кінофестивалі.

Фільм «Мати. В ім’я мільйонів», перший художній фільм режисера, знято за мотивами однойменного оповідання українського Гомера кіно – Олександра Довженка. Бездіалогова стрічка розповідає водночас трагічну та величну долю української матері. Головну роль у фільмі виконала Леся Липчук (Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка), також у фільмі були зайняті Олександр Івашкевич, Грем Даллас та інші. Окрім народної музики, в фільмі звучать мелодії Володимира Гронського (провідний композитор Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка). Над фільмом працювали актори та знімальна група з близько 20 країн світу.

Додамо, що це – черговий успіх режисера. На початку квітня фільм «Мати» став фільмом-відкриття ІІІ Міжнародного фестивалю історичного кіно 8 квітня в Києві. А ще три стрічки режисера В’ячеслава Бігуна удостоєно нагород цього фестивалю: «Серце мами Гонгадзе» за «Кращий образ у кадрі», «Шевченко живе. Зізнання Лесі» – «За кращий звук», а фільм-ессе «Лист Тарковському» – «За кращу операторську роботу». Між тим, інша стрічка режисера «Її хліб насущний» визнана кращим документальним фільмом на кінофестивалі «Зоряне містечко» наприкінці березня.

В’ячеслав Бігун – професійний правник і кіномитець, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет ім. І. Франка, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді з прав людини. Автор більше 500 публікацій. Очолював всеукраїнські об’єднання студентів-правників і молодих юристів.

Як режисер, В'ячеслав Бігун також відомий такими стрічками, з-поміж інших, як «Я і є вона» (історія партизанки Василини), «Пенальті правосуддя» (про боротьбу за справедливість скаліченого футболіста) та «Серце мами Гонгадзе» (епічний кінопортрет легендарної Лесі Гонгадзе).

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.