Фейкові «українці» в Нідерландах виступили проти асоціації ЄС з Україною

Фейкові «українці» в Нідерландах виступили проти асоціації ЄС з Україною

В ході проведення кампанії до референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію «Україна-ЄС», росіяни,які представлялися українцями, допомагали противникам Асоціації агітувати проти підписання угоди.

Про це у своїй статті «Фейкові новини, фейкові українці: як російські групи схилили нідерландський вибір» написало видання The New York Times. 

«Гаррі ван Боммель, депутат лівого крила парламенту Нідерландів, мав союзників для переконання виборців проголосувати проти угоди з Україною – його так звану «українську команду», групу противників із симпатизуючих емігрантів Росії», - пише видання. Як зазначає видання The New York Times, ця група відвідувала публічні зустрічі, з’являлася на телебаченні, використовувала можливості соціальних медіа для того, щоб дискредитувати прозахідний український уряд. «Ван Боммель заявляв, що «було дуже зручно показати, що не всі українці підтримують угоду». Зручно, але неправдиво: найактивніші члени «української команди» насправді були або з Росії, або з російськомовних регіонів України та притримувалися лінії Кремля», - йдеться у статті.

Як зазначає видання, залишається незрозумілим чи здійснювалось керування «українською командою» з Кремля, чи, все ж таки, вони виступали зі власної ініціативи. Сам ван Боммель стверджує, що не перевіряв їх національної приналежності.

Видання також наводить слова іншого депутата, члена партії PvdA Міхея Серваеся, що підтримував Угоду про асоціацію та на брифінгах зустрічався з членами «української команди» ван Боммеля: «це було дійсно досить шокуюче. Люди представлялися українцями, а в дійсності були росіянами».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання