Новини

Двом закарпатцям за видобуток гравію загрожує 3 роки ув’язнення

Закарпатською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері відносно двох підприємців відкриті кримінальні провадження за фактом незаконного видобутку гравію з річок.

Закарпатською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері спільно з працівниками Державної екологічної інспекції та ВДАІ УМВС в Закарпатській області на виконання постанови міжвідомчої наради проведено перевірки додержання вимог Кодексу України про надра та Водного кодексу в частині законності видобування піщано-гравійної суміші на території Хустського та Мукачівського районів.

За інформацією Закарпатського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Михайла Гангура,- перевірками встановлено факти незаконного видобування приватними підприємцями піщано-гравійної суміші, яка віднесена до корисних копалин загальнодержавного значення.

Зокрема, приватний підприємець М. на території Хустського району з русла річки Тиса незаконно, без відповідних дозвільних документів, забрав понад 500 м.куб. піщано-гравійної суміші, чим завдав державі збитків на загальну суму близько 100 тисяч гривен.

Аналогічний факт було встановлено на території Мукачівського району, де з русла річки Латориця приватним підприємцем було незаконно видобуто 70 м.куб. піску та гравію.

За вказаними фактами міжрайонною прокуратурою стосовно обох приватних підприємців, які порушили закон, внесено відомості в ЄРДР про вчинення ними кримінального правопорушення, передбаченого ст.240 ч.2 КК України (Порушення правил охорони або використання надр).

Кримінальні провадження вже скеровані для проведення досудового розслідування в органи міліції за територіальністю, – повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.  

Довідка:

ч.2 ст. 240  КК України - Порушення правил охорони або використання надр,  якщо  це створило небезпеку для життя,  здоров'я людей чи довкілля, а також 
незаконне видобування    корисних    копалин    загальнодержавного значення - караються штрафом      від    чотирьохсот     до     семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  обмеженням  волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.