Новини

До УжНУ на "Закарпатські правові читання" з'їхалися правники з 5-ти країн Європи

У четвер, 20 квітня,  на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету розпочала роботу дев’ята Міжнародна науково-практична конференція «Закарпатські правові читання» у якій беруть участь провідні науковці-правники  з України, Словаччини, Чехії, Угорщини та Польщі.

До організації її проведення, окрім УжНУ, долучилися Інститут законодавства Верховної Ради України, Сегедський університет з Угорщини, словацькі Пан-Європейський, Трнавський і Данубіус університети та молодіжні спілки – Ліга студентів Асоціації правників України і Європейська асоціація студентів права.

У вступному слові на  відкритті конференції ректор УжНУ професор Володимир Смоланка наголосив на непересічному значенні цієї події, адже заплановані до виголошення доповіді охоплюють і міжнародну правову наукову проблематику, що дуже важливо у контексті розбудови спільного правового європейського простору та місця у ньому України.  І дуже добре, що у роботі конференції, поруч з авторитетними науковцями, братимуть участь молоді правники, які роблять у цій царині лише перші кроки.

Успішної роботи учасникам правових читань побажали голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, народний депутат України, доцент УжНУ Валерій Пацкан, заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради доктор юридичних наук Артем Янчук, член Колегіуму ректора Каролового університету в Празі професор Ян Благослав Лашек.


На пленарних засіданнях з тематичними доповідями виступили науковці та студенти університетів: Карлового (Чехія), Трнавського  (Словаччина),  Київського національного ім. Т.Шевченка,  Національного юридичного ім. Ярослава Мудрого, Національного педагогічного ім. М. Драгоманова, Запорізького та Ужгородського національних університетів, вишів Києва і Харкова.

«Організовуючи «Закарпатські правові читання» ми ставимо собі за мету зібрати на одному майданчику наших колег з різних університетів, з якими тривалий час тісно співпрацюємо в освітній та науковій сферах, реалізовуємо спільні проекти. Це дає добрий поштовх для того, аби активізувати подальші кроки для успішної наукової роботи, обмінятися ідеями стосовно розвитку різних складових юридичної науки – каже декан юридичного факультету УжНУ професор Ярослав Лазур. - Ми дуже сподіваємося, що висловлені у ході конференції пропозиції знайдуть своє застосування у законотворчому процесі, що є особливо актуально сьогодні, під час проведення в Україні правової реформи. Особливістю наших читань є те, що ми приділяємо велику увагу співпраці із нашими європейськими партнерами. Закарпаття, в силу історичних, ментальних та географічних чинників, є своєрідним локомотивом європейської інтеграції України. Тому нам надважливо засвідчити нашим колегам з сусідніх країн, що ми є стабільним і перспективним європейським регіоном, маємо намір переймати їхній досвід розбудови правової держави та продемонструвати їм власні напрацювання».

Міжнародна конференція правників в Ужгороді триватиме упродовж трьох днів і завершиться у суботу 22 квітня.

Василь Ільницький, Інформаційно-видавничий центр

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.