Новини

Де на Закарпатті найбільше вирубують ліс? Статистика по районах

Проблема незаконної вирубки лісів – одна із найболючіших на Закарпатті. На сполох б'ють і екологи, і працівники лісогосподарств, і небайдужі громадяни. Zaholovok.com.ua зібрав офіційні цифри, що показують, у яких районах в області найбільше вирубують ліс. Хоча, на жаль, реальну і повну картину проблеми вони не відображають.

За інформацією, озвученою в.о. начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерєм  Мургою під час спідкування з журналістами у кінці листопада, на Закарпатті наразі офіційно заготовляють 1,1-1,2 мільйона кубометрів деревини, водночас річний приріст по області становить 3 мільйона. Усю лісопродукцію, заготовлену на Закарпатті реалізують через аукціонні торги, за винятком тої, що призначена для соціальної сфери. За 9 місяців року лісу реалізували на 454 мільйона гривень. Це на 40 % більше, ніж за аналогічний період минулого року

За даними управління, у цьому році на Закарпатті станом на 27 листопада зафіксували 300 випадків незаконних рубок, загальною масою понад 2,5 тисячі кубометрів.  Збитки – більше 8 мільйонів гривень.

Як інформували у Головному управлінні поліції у Закарпатській області, правоохоронці зареєстрували 90 фактів незаконної рубки лісу: найбільше (20) – у Рахівському та Тячівському (15) районах. А також 33 факти незаконного видобутку каменю, забору гравію та інших порушень правил охорони надр. 11 таких правопорушень виявлено в тому ж Тячівському районі.Один було зареєстровано на Великоберезнянщині.

Прокуратура Закарпатської області надала інформацію про порушені кримінальні провадження за фактами незаконної порубки лісу, за ознаками злочинів, передбачених ст. 246 КК України, по усіх районах області. Згідно з цими даними, у 2015 році (станом на листопад) органами прокуратури розпочато 118 кримінальних проваджень за 130 фактами незаконної порубки лісу за ознаками злочинів, передбачених ст. 246 КК України, в тому числі:  Тячівський район – 28, Хустський – 15, Рахівський – 14, Мукачівський – 12, Великоберезнянський район – 10,  Виноградівський – 6,Воловецький – 6,  Берегівський –та Іршавский – по 4, Перечинський та Ужгородський – по 3, м. Мукачево –2, м. Ужгород – 1, Свалявський район – 1.

Візуалізація Ярини Денисюк

Натомість у 2014 році за фактами незаконної вирубки лісу  було розпочато 86 кримінальних проваджень. Тоді у лідерах були Мукачівський, Великоберезнянський та Рахівський райони.

Що ж до відповідальності, то у правоохоронних органах нагадують:

Ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення  незаконна рубка дерев тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85,00 - 170,00 грн.) і на посадових осіб від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119,00- 204,00 грн.). Крім цього, за кожну зрубану ялинку в залежності від діаметра стовбура нараховується шкода, завдана лісовим ресурсам.

Ст.240 Кримінального кодексу України (Порушення правил охорони надр) передбачає штраф до 850 гривень або обмеження волі на строк до двох років. Ті самі діяння, вчинені на територіях та об′єктах природно-заповідного фонду або повторно, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки - караються обмеженням або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

За незаконну порубку лісу ст.246 ККУ передбачає штраф до 1700 гривень, арешт на строк до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією незаконно добутого.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.