Новини

Автострахування в Україні: все, що ви повинні знати

Чисельність автівок на українських дорогах щороку стрімко зростає. Разом з тим збільшується кількість учасників дорожнього руху та ймовірність ДТП. Транспортна пригода може статися навіть із найдосвідченішим керманичем.

Більш того, навіть перебування автомобіля на парковці або в гаражі не є абсолютно безпечним. Буря, гроза, крадіжка авто — ці та інші ризики можуть стати причиною непоправних витрат для будь-якого автовласника. Звести до мінімуму можливі наслідки та почувати себе більш впевнено за кермом дозволяє вчасно оформлена страховка транспортного засобу.

Види автострахування в Україні

Про доцільність придбання страхового поліса розповідати автовласникам сьогодні немає потреби, адже такий вид страхування в обов’язковому порядку використовується водіями з 2004 року.

Кожен, хто має у своєму розпорядженні автомобіль, в Україні може розраховувати на три види страхування транспортних засобів:

  • ОСЦПВ, або «автоцивілка»;
  • Зелена карта;
  • КАСКО.

«Автоцивілка» у країні є обов’язковою, а її відсутність під час керування автомобілем карається штрафом у межах 20 — 50 неоподаткованих мінімумів. Поліс передбачає виплату грошової компенсації іншій постраждалій особі у разі настання страхового випадку.

Таку ж особливість має й Зелена карта, але діє тільки за межами України. Якщо водій планує автоподорож за кордон, то обов’язково має застрахувати свій транспортний засіб. Без такого полісу перетнути кордон буде неможливо, тому про його придбання необхідно подбати завчасно.

Які страхові випадки покриває КАСКО?

Страхова система КАСКО, на відміну від двох попередніх, є добровільною. Але перевага її в тому, що грошову виплату отримує власник авто. Причому незалежно від того, хто винен у виникненні страхової пригоди. Автострахування КАСКО стосується будь-якої непередбачуваної ситуації, яка призводить до пошкодження застрахованого автомобіля. До таких випадків належать:

  • часткове пошкодження або повне знищення автомобіля чи його частин внаслідок аварії;
  • крадіжка, розбійний напад або інший спосіб незаконно заволодіти вашим авто, незалежно від його останнього місцеперебування;
  • крадіжка окремих частин автомобіля або додаткового обладнання;
  • падіння сторонніх предметів, пожежа, вибух, напад тварин, стихійно лихо;
  • гідроудар.

Навіть якщо на скло автомобіля впаде камінчик чи гілка і пошкодить його, то власник застрахованої автівки отримає компенсацію. Крім того, ця система автострахування однаково працює як для легкових автомобілів, так і для автобусів, вантажівок, спецтехніки та сільгосптехніки.

Як вибрати страхову компанію?

На українському ринку представлено чимало страхових компаній, котрі надають можливість скористатися системою автострахування КАСКО. І тут особливо важливим моментом є вибір страховика.

Не поспішайте укладати страхову угоду з першою-ліпшою компанією, що потрапила вам на очі. Обов’язково ретельно вивчіть місце даної компанії на страховому ринку, зверніть увагу на показник виплат у співвідношенні з іншими компаніями. Якщо він становить менш як 23,8%, це означає, що страховик не поспішає виплачувати компенсації своїм клієнтам.

Крім того, варто з’ясувати поведінку компанії у разі настання страхового випадку, терміни та умови виплат, додаткові можливості угоди.

Яка ціна автострахування?

Не менш важливим чинником під час вибору страхової компанії є ціна страхового поліса. Попередньо можна спробувати обчислити його вартість за допомогою онлайн-калькулятора. Сервіс доступний майже на всіх інтернет-ресурсах страхових компаній. Але варто пам’ятати, що кожен страховик пропонує власні програми автострахування, а значить і вартість їх буде разюче відрізнятися. При цьому слід враховувати розмір наданої франшизи.

Крім того, на ціну автострахування впливають наступні показники:

  • модель і марка авто, його рік випуску;
  • пробіг та загальний стан транспорту;
  • комплектація;
  • місце та умови зберігання ТЗ;
  • вік та водійський стаж осіб, які керують авто;
  • регіон експлуатації автомобіля.

Краще вивчити цінову політику одразу кількох компаній. Дуже висока вартість полісу не може гарантувати застрахованому цілковиту безпеку. Уникайте також і дешевих програм. Як показує досвід, саме такі «маркетингові» ходи страховиків мають багато неприємних сюрпризів. Тож до вибору страхової компанії намагайтеся підходити виважено.

Почувайте себе за кермом більш безпечно, і нехай у вашому житті ніколи не трапляється страховий випадок.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.