Новини

655 закарпатців отримали легальне працевлаштування

З початку року за сприяння територіальних органів ДФС у Закарпатській області легалізовано працю 655 громадян.

Закарпатці не тільки отримали обов’язки, але і права, що гарантовані законодавством. Офіційне працевлаштування громадян принесло користь і бюджету – 112 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 237 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області нагадують, що для найманих працівників нелегальна зайнятість є нестабільною, нерегулярною, а тому ризикованою і зовсім не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість нелегальних найманих працівників позбавляє їх багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці, вона не зараховується до трудового стажу.

Водночас з початку 2015 року набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати «в конвертах». Відповідні зміни до законодавства регламентовані Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28 грудня 2014 року № 77–VIII.

Зазначається, що юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:
– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску – у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (36 540 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
– порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (3 654 грн);
– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (12 180 грн);
– порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1 218 грн).

Крім того, працівник не може бути допущений до роботи без: укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення Державної податкової інспекції про таке прийняття на роботу працівника.

Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області зазначають, що в офіційному працевлаштуванні зацікавлені всі: і робітники, і ви як роботодавці, і держава, - пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.