Новини

5 основних тез із виступу Юлії Тимошенко в Ужгороді

Вчора, 26 березня, на Закарпаття прибула кандидатка у президенти України Юлія Тимошенко. Окрім запланованих зустрічей та участі у засіданні Ради національних спільнот, Юлія Володимирівна вийшла до народу на заздалегідь змонтовану сцену на площі Поштовій, яку охороняла велика кількість поліцейських і нацгвардійців.

На «розігріві» перед виступом Тимошенко зі сцени лунали пісні «Пациків із Франика», які впевнені, що наступним президентом України таки буде жінка. Після виконавців до людей вийшов нардеп Іван Крулько,  малою батьківщиною якого є колоритна Тячівщина. Політик говорив завзято і довго (хвилин 20), активно підтримував Юлію Володимирівну і засуджував нинішню владу, згадував зі сцени, як заробляли на продажі неякісних запчастин (привіт «Нашим грошам»), нагадував про «Криворіжсталь», повернення вкладів, газ Фріташа і купу благ, які колись здобула Тимошенко. «Пані президент – це буде мудро і красиво», – чомусь впевнений нардеп. «Тепер до влади має прийти жінка, бо в Україні пора робити генеральне прибирання», – гордо заявив Крулько.  

Юлія Володимирівна розпочала свій виступ із вибачень за хрипкий голос: каже, об’їздила купу міст і не витримує навантаження. Розповіла, як почався її день: в аеропорту зустріли маленькі дітки у костюмах різних національностей і розчулили  її.

Далі – основне з виступу.

Теза №1. Розумію проблеми угорців

Тимошенко на початку своєї промови акцентувала увагу на тому, що під час спілкування на засіданні Ради національних спільнот зрозуміла питання, які турбують нацменшин: «Тепер я знаю, які проблеми є в угорців, які проблеми у румунів і ми поговорили про всіх. Говорили, як нам спільно разом, сильно і красиво збудувати справжню європейську державу», – сказала Юлія Володимирівна.  

Теза №2. Доленосне рішення на виборах

Під час виступу Юлія Володимирівна не раз звернула увагу народу на те, що реально покладає великі надії на вибори 31 березня. Прямо вона так не сказала, але кілька разів повторила про «шанс прийняти доленосне рішення» і уже в кінці промови просила присутніх на площі «проінформувати знайомих і рідних», про те, як ми живемо і як може все змінитись. «У кожного народу, у кожної країни час від час виникає шанс прийняти якісь доленосні рішення, прийняти якісь прекрасні стратегії і потім , коли народ, країна не помиляється, на сотню років вистачає правильних рішень», – сказала Юлія Тимошенко.

«Мені здається, що Україна за 28 років свого життя вже отримала критичну масу проблем і навіть війну. Отримала біль, розпач, прийшла революція. Критичну масу проблем ми вичерпали , треба переходити до справжнього життя. Хочу віддати вам частину віри, надії, впевненості, що цей доленосний етап, який постав перед Україною – це шанс для українців обрати нову владу», – додала вона.  

Теза №3. В Україні страшно жити

Якщо послухати Юлію Володимирівну і не згадувати або ж не знати про її політичний бекграунд і дуже неоднозначні рішення на посаді Прем’єр-міністра і Віце-прем’єр-міністра, то можна би й повірити, що вона щиро переживає через низький рівень життя населення і щиро критикує нинішню владу, а не просто старається зробити вигідний політичний хід. Якщо коротко, то в Україні, на думку Юлії Тимошенко, дуже і дуже багато проблем (насправді ж ніхто не сперечається), але її промова просто була пронизана висловлюваннями у стилі «как страшно жить». Послухаєш – і не знаєш, як українці за останні 5 років взагалі вижили, якось ще тримаються на плаву і якимось магічним чином умудряються інколи дозволяти собі подорожі закордон по безвізу, а не лиш поїздки на заробітки

«За останні 5 років було  144 реформи. Скажіть мені чесно, після 144 реформ і 5 років їх впровадження ми стали жити краще? За ці 5 років через 144 реформи вам стало складніше?», – питала Юлія Володимиріна на площі Поштовій. Народ відповідав, що тяжко. «І так по всій Україні, а я об’їхала вже майже всі міста. Єдине, що я чую: життя стало складніше», – зазначила Юлія Володимирівна.  

«Хочу щоб ми з вами просто розібралися, як так сталося, що зроблені 144 реформи на користь людям, але стало гірше. Треба розібратися, що відбулося що насправді і що зараз з нами відбувається», – сказала вона.  … Україна – в десятці найбідніших країн світу, занепад, продаж підприємств за копійки, нав’язування рішень ззовні, корупція та інше.  Далі була критика реформ. І всі ті теми, які зачіпають будь-якого українця: медицина, низькі пенсії, прожитковий мінімум… І багато слова «вони»: «вони придумали», «вони зробили», «як вони це роблять». Юлія Володимирівна, здавалося б, хотіла підкреслити свою непричетність до влади. Не тільки теперішньої, а й взагалі.

Теза №4. Люди втікають з України

Юлія Тимошенко у своєму виступі кілька разів сказала про найсильніший ресурс України – інтелект нації. Розповіла про українця, який створив WhatsApp і продав за 19 мільярдів доларів, про науковців, які виїжджають, про айтішників, вміння яких купують іноземці і так далі.

«У рік мільйон людей їде з країни. Чесні, інтелектуальні, працелюбні. Скільки у нас є часу, щоб зупинити цей процес? У нас немає часу. Якщо мільйон в рік виїжджає,то що буде через кілька років?  З 2001 року не роблять перепис населення, який мав би проводитись раз на 5 років. Чому? Бо кількість населення говорить про якість життя. У 2016 році люди поїхали з країни не через низькі зарплати, а через те, що після революції була надія і віра, пройшли два роки і люди втратили надію», – сказала Тиошенко.

«Реальними правами і реальними рішення нам треба повернути цю віру.  Це не зовсім вибори,  це вибір чи жити в чесній незалежній державі, чи ще 5 років занепаду», – додала вона з дуже прозорим натяком на головного конкурента.  

Теза №5. Зробимо як у Польщі і в Німеччині

Під час виступу Юлія Володимирівна зупинилася на кількох пунктах зі своєї програми. Особливо – про плани щодо пенсійної системи (аудиторія на площі, очевидно, сприяла зумовила вибір акцентів). Про зарплати і те, якими вони мають бути, якщо спробувати підсумувати, то Юлія Тимошенко хоче підняти їх «до рівня Польщі». Приклад поляків вона наводила і під час висловлювання про фермерські господарства і сільськогосподарські землі.  Потім ще кілька разів у різних частинах промови сказала «зробимо як в Польщі», а пізніше долала, що наступний рівень – як в Німеччині. Згадувала руїну, яку країна мала після Другої світової війни, але «обравши нову правильну владу», вийшла на зовсім інший рівень. Проводила аналогії відносин сходу і заходу України, а також Криму з падінням Берлінської стіни (маючи на увазі, скоріш за все, що стіна між нами впаде і все буде добре) і натякаючи, що Крим сам захоче повернутись,коли побачить, як ми зажили.

Ще Юлія Володимирівна говорила про експорт зерна (на її думку, треба переробляти власну сировину, а не вивозити її закордон), про сільськогосподарські землі, про бурштин, про суди, прокурорів і корупцію, обіцяла посадити «трьох друзів Президента і навіть більше, бо їх – дестяки», про епідемії, «яких країна не знала 50 років», провал медреформи , експерименти над країною і міністра «яку нам з Космоса спустили», обіцяла створити контролюючий органі Рахункову палату з опозиції та казала, що «за тиждень можна вивернути всі шлунки з грошима», наприкінці окремо згадала молодь і ще раз акцентувала на тому, які українці розумні й унікальні.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.