Новини

Облрада просить уряд та парламент змінити будівельне законодавство

В ході четвертого пленарного засідання XVIII депутати Закарпатської обласної ради прийняли звернення до уряду та парламенту щодо внесення змін до законодавства в галузі будівництва.



Про це повідомляє прес-служба облради.

«Ми, депутати обласної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу критичної ситуації, яка склалась у будівельній галузі Закарпаття і України в цілому.

Чинні  закони держави, постанови Кабінету Міністрів України, підзаконні акти міністерств та відомств призвели цю галузь до жахливого стану.

У зв’язку  з тривалими термінами отримання погоджень та іншої дозвільної документації у сфері будівництва, учасники галузі несуть значні витрати задля  отримання та виконання технічних умов від монополістичних суб’єктів, що надають послуги електро-, водо-, газопостачання.

Вимоги чинних законів України та підзаконних актів у галузі будівництва обтяжливі, а їх дотримання на практиці вкрай неможливе, що відповідно призводить до поширення корупції в цілому.

При цьому необхідно зазначити, що жоден перевіряючий та контролюючий орган у галузі не несе відповідальності за свої дії та результати будівництва.

Ми підтримуємо думку інших представників місцевого самоврядування, що основу сфери будівництва повинні становити безпека людини та сприятливі інвестиційні умови.

Враховуючи зазначене вище, враховуючи позицію інших органів місцевого самоврядування, ми, депутати Закарпатської обласної ради просимо внести зміни до чинних законів України в галузі будівництва, зокрема, пропонуємо:
1. Передати самоврядним організаціям повноваження з надання дозвільної документації у сфері проектування та будівництва. Зокрема, видачу ліцензій на будівництво має проводити відповідна асоціація будівельників в області, члени якої здійснюють будівництво у обсязі не менше 500 тисяч гривень на рік та є членами місцевої Торгово-промислової палати. Видачу ліцензій на проектування - спілка архітекторів, кожен член якої повинен мати досвід у проектуванні та відповідні обсяги здійснених проектних робіт.
2. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю повинна бути ліквідована. Її функції повинен виконувати відділ при управлінні архітектури області. Необхідно удосконалити порядок та підстави притягнення до відповідальності в галузі будівництва.
3. Передати усі повноваження, окрім розробки та затвердження нормативів, органам місцевого самоврядування.
4. Генеральні плани населених пунктів повинні розміщуватися у вільному доступі на сайтах органів місцевого самоврядування для ознайомлення та громадського обговорення.
5. Укрінвестекспертиза повинна проводити експертизу виключно тих проектів, реалізація яких здійснюється за бюджетні кошти. Ніякого відношення до проектів, замовником яких виступають фізичні особи чи суб’єкти господарювання, вона не повинна мати.
6. Ввести інститут страхування відповідальності в будівельній галузі, як цивільної відповідальності, так і професійної.
7. Усі права на видачу дозволів на початок будівництва, декларацій та їх реєстрацію, окрім об'єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об’єктів загальною вартістю будівництва більше 200,0 млн грн  за рахунок бюджетних коштів, передати управлінню архітектури області, а приватні будинки та об’єкти вартістю будівництва менше 10,0 млн грн - на відповідні місцеві відділи архітектури.
8. Зміни до законодавства у сфері будівництва повинні запроваджуватись виключно після позитивної експертизи Спілки архітекторів України, Спілки будівельників України та Торгово-промислової палати України», - йдеться у тексті звернення.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.