Новини

Закарпаття має великі перспективи у розвитку кікбоксингу

Закарпаття має всі підстави відновити колишню славу регіону, що готує найкращих спортсменів з кікбоксингу.

Про це на прес-конференції журналістам розповів Анатолій Перцев, президент Закарпатської обласної федерації з кікбоксингу, заслужений тренер України, майстер спорту.

Цього року спортивний клуб «Іппон», з якого вийшли найкращі кікбоксери Закарпаття, святкує своє 25-річчя. "За 25 років підготовано 24 майстри України, 4 майстри спорту міжнародного класу, 4 чемпіони світу серед дорослих, - розповідає Анатолій Перцев.- Вже після реконструкції, починаючи з 1 лютого цього року на базі спортивного клубу проведено три обласні турніри з кікбоксингу. Наші спортсмени також брали участь в чемпіонаті Словаччини, Кубку Європи, Кубку світу (проходив в Угорщині 15 травня), у Чемпіонаті України серед молоді і дорослих. Найбільший наш успіх – це переможець Кубку світу Артур Слободянюк, майстер спорту та кандидат у національну збірну, яка візьме участь у Чемпіонат світу у листопаді в Дубліні. На базі «Іппона» працює Закарпатська обласна федерація з кікбоксингу, проходять всі змагання, навчально-тренувальні збори. Не кожна область в Україні може похвалитися такою базою».

Анатолій Перцев каже, що головна мета федерації – виховати молодь, яка буде прославляти Закарпаття у Європі та усьому світі. Тому запрошують найкращих тренерів, зокрема з дітьми працюють Артем Колечко, майстер спорту та Микола Конечний, який був у національній збірній по боксу.

Артем Колечко розповів, що сам почав займатися кікбоксингом в 11 років. Зараз тренує дітей. У клуб набирають від 7 років і старших. Позитив кікбоксинга у тому, кажуть тренери, що існує 6-7 безконтактних видів для дітей, в єдиноборствах такого немає.

Микола Конечний в «Іппоні» з 1992-93 року, тренувався в А.Перцева, досягнув успіхів в Україні та виїхав за кордон. Минулого року повернувся в Ужгород, щоб працювати з молодими спортсменами на Закарпатті та готувати переможців.

«Кікбоксинг треба проштовхувати на високий рівень, бо раніше кікбоксинг на Закарпатті займав серйозні позиції, ми представляли Україну на міжнародній арені, - каже А.Перцев.- Запрошуємо дітей. До нас часто приходять дивитися на тренування і самим пробувати займатися. Приходила група навіть зі Школи мистецтв (30 дітей). Хочемо відвернути дітей від комп’ютерних ігор, постійного сидіння, забрати з вулиць і зайняти їх справжній спортом. Щоб вони перемагали ту, на спортивній арені, а не у комп’ютерних іграх. Чотири рази на чемпіонатах світу та Європи змушував весь світ стояти під гімн України, чотири мої учні були на п’єдесталі, а це надихає далі працювати. Починаєш розуміти, що недарма живеш».

Рік тому, клуб капітально реконструювали. У розпорядженні спортсменів основний зал з рингом, додатковий зал, сучасні роздягальні, душові, масажний кабінет. Гордість клубу- сучасна котельня на пелетах, яка дає можливість економити витрати на опалення у 6 разів і не залежати від газу. В «Іппон» проситься національна збірна з кікбоксингу. А,Перцев каже, як буде 10% -15% у збірній закарпатських спортсменів, тоді прийме. У національній збірній поки що троє спортсменів із Закарпаття.

6 вересня в Ужгороід, в Іппоні» відбудеться першість Закарпатської області з кікбоксингу серед кадетів і юніорів. Відтак закарпатці поїдуть наприкінці вересня у Бровари на Кубок України. Потім перший етап підготовки Чемпіонату світу і за традицією дитячі змагання на Кубок Діда Мороза з ялинкою та подарунками. Відділення Закарпатської федерації з кікбоксингу діють і в інших містах Закарпаття: Мукачеві, Виноградові, Хусті.

Незабаром вийде друком книжка по кікбоксинг на Закарпатті «Стріла, пущена по вітру» і документальний фільм. А згадати є що, починаючи з 90-их завойованих кубків чимало. На базі «Іппона» працюють й інші обласні федерації. Зокрема, регбі, американського футболу, баскетболу, петанку, проводяться зустрічі 16 обласних федерацій різних видів спорту. Зали використовують для художньої гімнастики.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.