Новини

Закарпатцям радять перевірити безпеку ялинок

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, тож зараз, безперечно думки майже всіх і дорослих і малих зайняті питаннями підготовки до святкування.

Ну і хто ж може уявити собі новорічну ніч без цариці свята – ялинки. Палаюча різнобарвними вогнями та прикрашена іграшками, дощиками та гірляндами… Ну хіба може вона нести в собі якусь небезпеку? Тільки радість, усмішки та новорічний настрій скажете Ви. А дарма, адже при недотриманні правил пожежної безпеки новорічна ялинка може стати причиною пожежі, травмування, а тут вже й матеріальні збитки, знищене майно та зіпсований настрій.

Тож, Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує громадянам правила безпечного святкування Новорічних та Різдвяних свят.

Не варто прикрашати ялинку справжніми свічками, адже інакше існує ризик, що ваша ялинка дійсно загориться. Найкраща альтернатива - новорічні гірлянди. Сині, червоні, жовті, зелені вогники гірлянд створять чудову атмосферу свята у вашому домі.

Якщо в будинку є маленька дитина, то особливу увагу потрібно приділити вибору ялинкових прикрас. Ялинкові іграшки повинні бути не тільки красивими і стильними, але і абсолютно безпечними.

Минули ті часи, коли новорічні іграшки вироблялися тільки з тонкого, легко розбитого скла. Зараз у продажі є ялинкові кулі, що виготовляються зі спеціального ударостійкого скла та пластику, які не поступаються скляним в красі і витонченості. Тож, тепер ви можете бути спокійні за свою дитину, навіть якщо вона почне грати з ними. Також, радимо вам купувати матові іграшки, без блискіток, адже вони можуть легко обсипатися.

Окрім цього, на ялинку ви можете повісити дерев'яні прикраси, паперові та м'які іграшки. Обов'язково читайте етикетки придбаних новорічних прикрас - на них вказуються обмеження за віком та правила користування ними.

Обов'язково приділіть увагу тому, де проходять дроти електричної ялинкової гірлянди. Вони не повинні проходити навколо стовбура або тягнутися через всю кімнату.

Особливу увагу слід звернути на ілюмінацію на новорічному дереві та у приміщенні загалом. Використовувати електричні гірлянди потрібно лише промислового виробництва. Підключення освітлення до мережі повинно здійснюватись за допомогою штепсельних з’єднань. В жодному разі не можна залишати без нагляду увімкнену ілюмінацію. До слова‚ це стосується й підприємців‚ які‚ для привабливості своїх торгових закладів‚ вітрини прикрашають «електричними вогниками». Та‚ залишаючи їх увімкненими у нічний час‚ наражають себе на небезпеку втратити увесь крам.
Ялинкові прикраси не повинні бути виготовлені з легкозаймистих матеріалів.

Прекрасним елементом новорічного дизайну можуть бути «припорошені снігом» ялинові або соснові гілки. Їх можна виготовити самостійно: потрібно натерти на крупній тертці пінопласт і посипати ним злегка змащені клеєм гілки.

Коли новорічні свята закінчуються, ялинку доводиться розбирати. Тендітні скляні прикраси зберігайте окремо, в м'якому папері або ваті, електричну ялинкову гірлянду - в спеціально призначеній коробці або в пакеті.

Дощик і мішуру також акуратно розкладіть в окремі пакети, інакше вам доведеться довго розплутувати їх напередодні наступного Нового року.
Зберігайте ялинкові прикраси та інші атрибути новорічного свята в недоступному для дітей місці. І не тільки з міркувань безпеки. Адже новорічні іграшки несуть всю чарівну атмосферу свята, яке буває тільки раз у році, - пише У ДСНС України у Закарпатській області. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.