Закарпатців запрошують на другий «Ференц-фест»

Закарпатців запрошують на другий «Ференц-фест»

6-8 травня у Бережанах відбудеться другий фестиваль, присвячений провіднику боротьби угорців за незалежність. Саме тут 314 років тому Ференц ІІ Ракоці проголосив маніфест із закликом до повстання.

Постать Ференца ІІ Ракоци об’єднує всі країни Вишеградської четвірки: народжений у Словаччині, навчався у Чехії, перебував в еміграції у Польщі, 7 років прожив у Бережанському замку під покровительством Сенявських.

«Ми б хотіли, щоб у ці дні молодь Східної Європи приїхала до Бережан і представила свої культурно-мистецькі проекти: виставки, перформанси, музичні виступи тощо. Майбутні обриси фестивалю багато в чому залежать від вашого інтересу. Історичні декорації співжиття наших народів є дуже багатими, але час малювати нову картину і пензлі – у нас в руках», – кажуть організатори.

У програмі фестивалю: угорська та бережанська кухні,театралізована інсценізація зустрічі Ференца Ракоці з родиною Сенявських, виставка скульптур з дерев, яким понад 300 років (які, ймовірно, “чули” голос самого Ракоці), виставка мистецьких творів. За кілька тижнів до фестивалю обіцяють влаштовувати туристичні рейси за маршрутом Тернопіль-Бережани, аби краще ознайомитися з містом Ференц-фесту.

Деталі – тут.  

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...