Новини

Закарпатців найчастіше грабують чоловіки

Як організувати безпечний відпочинок для своєї сім'ї днями почули закарпатці в прямому ефірі обласного телеканалу «Тиса 1».

На питання чарівних ведучих програми «Життя on-line» Марії та Антоніни відповів командир роти міліції охорони УДСО при УМВС України в Закарпатській області Василь Тимощук.

Сезон відпусток – приємна пора й, на жаль, пора, коли активізуються «квартирні» крадії. Як вберегти себе від злодіїв за відсутності вдома та як розпізнати злочинця в громадських місцях – одні з питань, на які відповів працівник УДСО під час прямого ефіру.

- На який сезон найчастіше припадає скоєння крадіжок?

На жаль, на сезон відпусток. І тут нічого дивного, адже жителі покидають свої домівки і залишають їх без нагляду. Зазвичай, крадіжки є спланованими. Діють злочинці якраз тоді, коли нікого немає вдома. Тож, якщо ви плануєте вирушити у відпустку, і вас кілька днів не буде в помешканні, то не варто розповідати малознайомим людям, коли і як довго ви будете відсутні. Нерідко молоді люди розміщують повідомлення про відпустку в соціальних мережах. Цього робити не варто. Шляхом розповсюдження інформації ці відомості можуть стати «наводкою». Також було б непогано, до прикладу, попросити когось із сусідів час від часу визирати у коридор. Особливо, якщо звідти долинають підозрілі звуки

- А у який час доби крадуть найбільше?

Це може бути і вдень, і вночі. Як я вже говорив, злочинці відстежують свою жертву, й добре знають, коли її немає вдома. Звичайно, для таких дій найбільше підходить пора, коли більшість жителів на роботі. Або ж вночі, коли всі сплять.

- За віком до якої категорії належать крадії?

Знаєте, важко так характеризувати. До прикладу, розповім вам один випадок, який трапився кілька місяців тому в с. Сторожниця. Невідомі пробрались в будинок. Але хазяїн обладнав своє житло «тривожною» кнопкою Державної служби охорони, тому, на щастя, встиг вчасно викликати допомогу. Коли міліціонери прибули на місце, то затримали злодіїв на «гарячому». Так от, одному з зловмисникам було 60 років, інший же – молодий студент років до 20-ти. Тому чітко зарахувати злочинців до певної вікової категорії – складно.

- Скільки часу потрібно для того, аби зламати замок?

Знаєте, з роками крадії настільки адаптувалися. У них в арсеналі будь-які відмички. Тому відчинити замок – це буквально кілька хвилин. Але не тільки через двері пробираються крадії. Сучасні вікна вони теж навчились відкривати за лічені секунди. Я б радив громадянам встановлювати кілька замків. Не варто на них економити! Це значно ускладнить задачу зловмисника. Поставтеся відповідально до вибору замків. Краще витратити меншу суму власне на самі двері, але замок повинен бути надійним.Варто встановити на вікнах ролети або ґрати. Зокрема це стосується жителів, які живуть на нижніх поверхах багатоквартирних будинків, адже якраз вони найчастіше потерпають від рук зловмисників, які проникають до житла через вікна.

- На що крадії у першу чергу звертають увагу?

Більшість крадіжок є спланованими. В даному випадку крадії звертають увагу на заможність потенційної жертви. Щодо незапланованих крадіжок, то тут увагу зловмисника привертає, до прикладу, відкрите вікно чи неякісні двері. До речі, заповнена поштова скринька свідчить, як правило, про те, що господарів вже довгий час немає вдома.

- Особисто ви, коли їдете у відпустку, на кого залишаєте квартиру?

Звичайно, на працівників ДСО. Мій будинок обладнаний сучасною сигналізацією, тому я спокійний. Звичайно, здавна одним із найкращих способів охорони вважається собака, адже він реагує на сторонній шум і гавканням попереджає, «сигналізує» про ймовірну небезпеку. Уявіть ситуацію: злочинець на місці, береться до втілення своїх планів, а в цей час починає гавкати собака. Як мінімум, гавкіт може відлякати зловмисника, а ще краще – привернути увагу сусідів. Це точно зіб’є з пантелику небажаного «гостя».

- Нещодавно мій знайомий став жертвою крадіїв на вокзалі. Він не звернувся до правоохоронних органів, бо вважає що це – марна трата часу, а що скажете ви?

Це абсолютно неправильні дії. Всім відомо, що найлегше злодія впіймати за «гарячими слідами». Чим швидше правоохоронці приїдуть, тим більше шансів впіймати правопорушника. Тож, якщо вас обікрали, чи пограбували, не зволікайте, а одразу звертайтесь до правоохоронних органів.
До речі, Державна служба охорони вже давно запровадила соціальну програму – «кнопка екстреного виклику міліції». З допомогою таких кнопок громадяни можуть звернутися за допомогою міліції без телефонних дзвінків за номером «102». Тобто, якщо ви опинилися в небезпечній ситуації, і побачили напис «Терміновий виклик міліції», негайно зверніться до адміністратора чи охоронця закладу, щоб він натиснув «тривожну» кнопку. В області таких кнопок вже більше 100. Зазвичай, вони розміщені в магазинах, аптеках, інших місцях великого скупчення громадян.

- Як можна розпізнати грабіжника?

У 90% випадків – це чоловіки віком від 19 до 44 років. Часто ці люди діють групами у складі двох-трьох осіб. Але це тільки в загальному.
Громадянам раджу не носити відкрито прикраси у малолюдних місцях, намагатися ніяк не привертати увагу.

- На вашу думку,що необхідно зробити, щоб громадяни більше довіряли міліції?

Хочу вам сказати, як журналісту, що багато в цьому плані залежить саме від засобів масової інформації. Якби в інформаційних сюжетах демонструвались більше розкриті злочини, або будні міліціонерів, то громадяни знали б, що міліція працює. Але чомусь сьогодні ЗМІ здебільшого показують лише «промахи» міліціонерів. Але ж ми всі – люди.

Звичайно, сьогодні міліція України перебуває на шляху реформування. Ці зміни потрібні, і хочеться вірити, що найближчим часом вони настануть. Адже ще здавна міліціонер – це людина, яка захищає, обороняє, переймаючи досвід попередників. І я вам гарантую, що нічого з тих пір не змінилось. Міліція – з народом.

(Власне в прямому ефірі побували і інші гості, котрі розповіли про те чого, як правильно обирати валізи. Що робити якщо ви втратили багаж. Якщо ви не встигли переглянути програму «Життя on-line» на ЗОДА ТРК «ТИСА 1», повтор ефіру в суботу 27 червня о 22.35, - пише УДСО при УМВС України в Закарпатській області .

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.