Новини

Закарпатці продовжують боротися з борщівником

Боротьба із борщівником Сосновського триває. Наступ на шкідника йде по всіх фронтах. Бур’ян викошують, викорчовують знищують хімікатами.  Після відповідного звернення голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги до голів селищних, сільських, районних та міських рад майже всі сили  кинули на винищення отруйної рослини.



Рослину  2-3 метри заввишки важко не помітити на березі річки. Однак щоліта, зокрема в липні, в період активного цвітіння борщівника лікарі констатують ріст кількості потерпілих від пекучого дотику з листям цієї рослини. Найчастіше жертвами пляжного агресора стають діти і тварини. Дорослі обпікаються рідше. Щоб уберегти населення, в Мукачеві на початку липня оголосили справжню війну небезпечному гіганту. Десятки робітників у захисному одязі викошували борщівник, очищаючи береги Латориці, – повідомляє телеканал М-студіо.

Не встигли затихнути двигуни, а скошена рослина висохнути, як борщівник знову буйно зацвів.  Знищити цю чужу для нашого краю рослину не так уже і просто. Її потрібно, як то кажуть, рубати під корінь. От тільки навряд вдасться провести таку масштабну роботу, яка обійдеться бюджету міста у тисячі, а то і сотні тисяч гривень. Тому вирішили провести повторну очистку берегів.Якщо в межах міста контроль за ростом борщівника ведуть, то за його межами цією проблемою ніхто не переймається. Виправити ситуацію вирішив голова обласної ради.  Так Іван Балога написав лист-звернення до сільських, селищних та міських голів, аби ті не зволікали, а викошували борщівник у межах своїх населених пунктів. Однак не всюди боротьба з борщівником можлива.

Залишається чимало, так би мовити, нічийної землі вздовж річок. Тут найчастіше і трапляються випадки контакту з отруйною рослиною. На сьогодні єдиний ефективний спосіб боротьби з борщівником – регулярне скошування. Але рослина росте досить швидко і з кожним роком займає все більше територій. Боротьба з борщівником з косами в руках у  скорому часі буде неефективною. Проти рослини потрібно застосувати важку артилерію, але дієвого гербіциду ще  не винайшли.

Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.