Новини

Закарпатці попросили Схід і Південь об’єднати зусилля

Учасники Форуму місцевого самоврядування Закарпаття звернулися до міських, селищних, сільських, районних і обласних рад Сходу і Півдня України.

Звернення адресоване Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській та Херсонській областям.

Публікуємо текст:

Шановні колеги і друзі з депутатських корпусів місцевих рад та голови місцевих громад, районних і обласних рад Сходу і Півдня України!

Ми, повноважні представники місцевих рад і громад – учасники Форуму місцевого самоврядування Закарпаття, в цей складний і тривожний для нашої країни час звертаємось до вас з низкою пропозицій щодо об’єднання наших зусиль у здійсненні реформ і децентралізації влади та висловлюємо готовність надавати підтримку і допомогу в діяльності органів місцевого самоврядування ваших міст, селищ і сіл в будь-яких кризових ситуаціях.

Найперше, нам разом належить добре усвідомити, що в період найважчих випробувань для незалежної України саме місцеве самоврядування нині має найвищі ступені легітимності і довіри у громад країни у порівнянні з інституціями центральної влади. Отже, саме на нас тепер самою Долею покладені історична місія та відповідальність щодо збереження міцною і нерозірваною територіально-владної тканини держави України. Відповідальність, що має посилену вагу з урахуванням прикрих помилок щодо анексії Криму в результаті спланованої і здійсненої Росією диверсійної операції і поспішного проведення т.зв. «референдуму» в умовах масового залякування людей та дезінформаційної війни проти України.

По-друге, всім нам слід порозуміти ту очевидну істину, що інтереси нинішнього автократичного режиму Росії спрямовані не тільки і не стільки до Сходу і Півдня України, але й загалом до всієї України, –- нині ще вільної, суверенної і незалежної європейської держави, яка мала б за геополітичною та імперською доктриною євразійства Кремля стати покірною територією в складі войовничого «Русского міра» і без якої цей параноїдальний неоімперський проект ХХІ століття є неможливим. Нас безумовно об’єднує ця найсерйозніша і найпідступніша загроза для державності України за всі роки її незалежності. А Схід і Південь сьогодні – це передовий рубіж оборони від агресивних дій та інформаційного зомбування з боку Росії щодо всієї України, у т.ч. й Закарпаття. Агресивних дій і неоголошеної війни, щодо якої владу Росії нині засуджує майже вся світова спільнота країн та міжнародних інституцій. Владу, але не російський народ, який у більшості своїй також зомбований дезінформацією про події в Україні.

По-третє, ми справді різні – не тільки на Заході та Сході і Півдні України, а навіть у межах окремих мегарегіонів і регіонів, включаючи той же Південь і Схід, Центр і Наддніпрянщину, Північ і Захід. Адже є доволі суттєві відмінності між Слобожанщиною і Донбасом, Приазов’ям і Причорномор’ям, Галичиною, Закарпаттям і Буковиною, Волинню, Поліссям і Поділлям а також – між іншими регіонами України!

І це мозаїчне розмаїття культур і мов України і є однією з наших найцінніших цивілізаційних цінностей, яку слід оберігати і збагачувати на противагу одноманітності і моноколірності деяких моделей розвитку держави, пропонованих окремими недолугими політиками.

І це завдання – також під силу виключно місцевому самоврядуванню та справжнім регіональним елітам, що не може нас не об’єднувати.

Нарешті, нас найбільше об’єднували і об’єднують ті проблеми, що лежать у площині неспроможності і недієздатності місцевого самоврядування, до якого привело небажання децентралізації і реформ територіальної організації публічної влади з боку усіх без винятку урядів, парламентів і президентів за 23 роки незалежності України. Отже, нас повинно об’єднати і продиктоване самим життям бажання стати учасниками справжніх, а не декларативних та імітаційних реформ і децентралізації влади в Україні заради майбутнього її місцевих громад.

Ми впевнені, що за стихійними закликами до федералізації, що йдуть від окремих представників територіальних громад Сходу і Півдня, насправді лежать ті проблеми, які якраз і можна вирішувати через масштабні реформи і децентралізацію влади.

Водночас, у відстоюванні справжніх реформ місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні зацікавлені саме місцеві ради і громади, яким слід об’єднати зусилля.

У нас є для цього надійні, перевірені роками механізми та інституції міжмуніципальної співпраці. Зокрема, й одні з найбільших у Європі мережевих об’єднань органів місцевого самоврядування – Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Конгрес місцевих і регіональних влад України, а також – двосторонні партнерські зв’язки між громадами міст, селищ і сіл різних регіонів України. 

  Насправді, нас – місцеві громади і місцеві ради України – ніщо не роз’єднувало і не роз’єднує. Насправді, про проблеми громад і місцевого самоврядування центральна влада не бажала ані слухати, ані чути як на Сході і Півдні, так і на Заході, у Центрі і на Півночі України.

Тож давайте об’єднаємо свої зусилля і співпрацюватимемо заради підвищення рівня життя і добробуту наших громад через найактивнішу участь у реформах і децентралізації влади в Україні!

З повагою, і найщирішими побажаннями Злагоди, Добра і Миру на нашій українській землі, учасники Форуму місцевого самоврядування Закарпаття

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.