Новини

Закарпатці можуть отримати фінансування інновацій за програмою «Горизонт 2020»

Для науковців, підприємств та організацій Закарпаття, які мають хороші інноваційні ідеї, розробки чи ноу-хау, цей рік може дати потужний старт у подальшій роботі та розвитку.

Наприкінці минулого року в Ужгороді презентували програму «Горизонт 2020», а в УжНУ відкрився Національний контактний пункт програми.

Детальніше про умови, можливості, вимоги програми розповіла Таїсія Симочко, керівник Національного контактного пункту в Ужгороді.

- Програма «Горизонт 2020»- це рамкова програма ЄС, яка триває з 2014 по 2020 рік із загальним бюджетом близько 80 млрд. євро. Програма передбачає фінансування наукових досліджень, інноваційних розробок та фінансування проривів у науці з подальшим впровадженням на ринку. Хто може брати участь у програмі і подавати свої проекти? Це -- науковці, науково - дослідні організації, громадські організації, малі та середні підприємства тощо. Коло зацікавлених сторін, яких охоплює програма «Горизонт 2020», дуже широке.

- З яким доробком повинні подаватися апліканти? Це мають бути нові ідеї чи вже діючі проекти?

Можуть бути розробки, які є напрацьовані, так і нові ідеї. Якщо окреслити у кількох словах, то це повинні бути ідеї, що покращують життя в різних сферах - медицині , політиці, економічному просторі тощо. Загалом, якщо говоримо про тематику «Горизонт 2020», то є три основні напрямки:

Передова наука

У цьому напрямку фінансується переважно висока наука. Це розробки науковців, стажування молодих науковців, майбутні технології та інфраструктура світового класу. Оскільки наукові дослідження можуть бути ресурсномісткими, то одна організація чи країна неспроможна закупити обладнання, тому тут вітаються консорціуми кількох організацій кількох країн.

Напрям поділяється на кілька піднапрямків: передові дослідження, дії Марії Складовської – Кюрі, майбутні технології та інфраструктура світового класу.

Індустріальне лідерство

Фінансування проектів, які сприяють розвитку високих інформаційно-комунікаційних технологій та будь які новаторські технології, включаючи космічну галузь. Підпунктом цього напрямку є фінансування малих і середніх підприємств, які виходять на ринок з новими товарами чи розвивають якісь інновації. А також доступ до ризикового фінансування. Це фінансування якихось нових ідей чи інновацій, впровадження яких несе з собою ринкові ризики.

Суспільні виклики

Цей напрямок охоплює багато пунктів: здоров’я, демографічні зміни та добробут, безпека харчових продуктів, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіка. Йдеться про фінансування досліджень, основних викликів, перед якими стоїть сучасна Європа в різних сферах.

- Яким чином працює в Ужгороді Національний контактний пункт і чим може допомогти аплікатам?

- Ми працюємо за двома пріоритетними напрямами – це, по-перше, здоров’я, демографічні зміни та, по-друге, добробут, стале сільське господарство, морські дослідження, біоекономіка. Основним завданням Національного контактного пункту є розповсюдження інформації про рамкову програму «Горизонт 2020» та умови участі у ній, про нові оголошені конкурси. До речі, у програмі «Горизонт 2020» постійно оголошуються конкурси, треба слідкувати за оновленням інформації. На кожен конкурс є окрема аплікаційна форма, коротке завдання та опис.

Також надаємо допомогу в реєстрації організації на сайті Європейської Комісії, ознайомленні з робочими програмами та ряд інших консультаційних послуг. Потрібно також розуміти, що Національні контактні пункти (НКП) не можуть самі писати чи подавати проекти. Все, що ми можемо, -- це допомогти консультаціями та здійснити інформаційний супровід вашого проекту. Звертайтеся за тел. 050 372 99 50, tayiss@gmail.com - керівник НКП в Ужгороді Таїсія Симочко.

У рамках прогами «Горизонт 2020» постійно оголошуються нові конкурси за різними напрямами. Кожен конкурс має окремі тематики, до яких Європейська Комісія дає короткий опис завдань та основних очікувань . На кожен конкурс виділяється певне фінансування. Проекти, як правило, розраховані тривалістю на 3,5-4 роки.

Варто зазначити, що всі проекти подаються обов’язково англійською мовою. Консорціуми, про які йшлося вище, - необхідна умова у всіх проектах окрім індивідуальних для науковців. Для консорціуму мають увійти мінімум три організації з мінімум трьох країн членів ЄС або асоційованих членів. Середньостатистичний консорціум складається з 8-10 учасників. Ми допомагаємо з пошуком партнерів, розміщенням профільних форм організацій чи команд для пошуку однодумців.

Інформацію про нові оголошені кнкусри можна знайти або безпосередньо на сайті ЄСнабо на сайті Національного контактного пункту. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.