Новини

Закарпатський торгівельний “Беркут” залишається

Закарпатський торгівельний комплекс “Беркут”, який під час Майдану через безчинства однойменного спецпідрозділу вирішив відректися від своєї назви, порадився з клієнтами і назву все ж таки залишає. На фірмі кажуть, що утворилися вони на 10 років раніше, репутацію жодного разу не заплямували і уособлюють гордого закарпатського птаха, А тому мають право називатися “Беркутом”. У найкращому смислі цього слова.

Вивіску з назвою в усіх філіях торгівельного комплексу “Беркут” зняли вранці 21 лютого цього року, після трагічних подій на Майдані.

- Після того, як спецпідрозділ міліції, покликаний захищати народ, розстріляв таку кількість мирних демонстрантів, ми не маємо морального права носити з ними одну назву”, - похмуро і коротко прокоментував тоді директор закарпатського торгівельного комплексу “ Беркут” Андрій Сугай, що на Закарпатті вже 25 років чесно займається продажем будматеріалів. 

         Однак, юридична процедура виявилася непростою справою – довелося змінювати сотні документів, яких за чверть століття накопичилось достатньо. До того ж, на фірмі ніяк не могли визначитися з новою  назвою і попросили клієнтів допомогти підібрати влучне слово. Тут з’ясувалося інше – дуже багато людей взагалі висловилися проти того, щоб міняти назву, оскільки причетності до дискредитованого спецпідрозділу закарпатський комплекс не має аж ніякого. Тоді знову звернулися до клієнтів і питання виставити на голосування.

- Ми піддалися впливу людей, які в більшості ставили питання, що не ідентифікують нас з тим “Беркутом”, і вони вважають, що ніякого поєднання нема. Тоді ми вирішили, що нехай люди самі проголосують, - розповідає директор.

Покупцям магазинів в Ужгороді і усіх районних філіях по Закарпаттю запропонували визначитися, чи варто змінювати назву. Відповіді вкидали до спеціальних скриньок. З’ясувалося, що ящички за збереження старої назви наповнюються значно швидше.

- Моя думка така: якщо цей “Беркут” буде працювати проти людей, тоді нехай міняє. А поки тільки робить добро, то нехай залишається таким, яким його знають в Закарпатті, - каже один із клієнтів. Інший додає: “ Я думаю, не потрібно. Магазин з цими бандитами ніяк не пов’язаний. У тих своя слава, у цих своя”. Третій солідарний: “Я теж вважаю, що така назва нехай залишається. Люди звикли до неї. Цей “Беркут” – це символ чистоти, мудрості і доброти. Так що я думаю, що його треба залишити”.

 Через 2 місяці до Ужгорода привезли ящички з усіх філій і підбили підсумки. Переважна більшість голосуючих визначила, що будівельному “Беркуту”-  бути!

- Дуже цікаві вийшли цифри, у кожному районі інші. Але більшість, а це 81%, сказали, що ви не маєте відношення, так що так тому і бути, - прокоментував результати Андрій Сугай.

25 лютого 2014 року, згідно з наказом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, спецецпідрозділ мілії “Беркут” в Україні ліквідовано. Натомість закарпатська будівельна фірма, яка 25 років тому своїм символом обрала гордого незламного і свободолюбивого птаха, й надалі носитиме цю назву.      

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.