Новини

Закарпатський тиждень: дощі, простуди і обіцянки

Минулі будні добряче втомили закарпатців своєю аж надто сльозливою погодою. Кілька днів сонечко таки порадувало змучених холодом мрійників про «вічне літо», однак осінь уже остаточно і беззаперечно вступила у свої права. Якось навіть у бабине літо не віриться :).

Жовтнева погода явно вплинула на здоров'я закарпатців: за минулий тиждень на грип і застуду в області захворіло 3 105 осіб, що на 38% більше ніж за попередній. Показник захворюваності становить 246,59 на 100 тис. населення, що на 8% нижче епідемічного порогу.  Більше 70% захворілих – діти, 130 людей госпіталізували. Медики радять слідкувати за здоров’ям та не дати осіннім хворобам скосити себе.

Цього тижня в Ужгороді обговорювалася давня проблемна і болюча тема – дороги. Закарпаття, як відомо, далі залишається «ображеним» Києвом: область не включили до «дорожнього експерименту», на чому наш край втратив понад 600 мільйонів гривень. Керівник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович на брифінгу розповів, що з 3348 кілометрів закарпатських доріг більше 90% –  негативному стані. Америку, не відкрили, звичайно, але хоч визнали: «30-40 років не проводилися капітальні ремонти. Це призвело до такого стану, який ми зараз маємо», – сказав Попович і пізніше додав: «Коштів катастрофічно не вистачає». Зате сусідам живеться таки трохи краще: Чернівецька область на 2885 км доріг отримала 417 мільйонів гривень, Львівська при 8 880 км доріг – 2,1 мільярда, Івано-Франківська – 593 мільйони, а Закарпаття – 186. Отак. Скоро закарпатці матимуть можливість сказати все, що вони думають про цю ситуацію новопризначеному керівнику «Укравтодору», скандальному польському екс-міністру Славоміру Новаку. Кажуть, через тиждень-два той навідається на сонячне Закарпаття. Тож чекаємо :).

Сюрприз для заробітчан: через санкції, які Україна ввела проти російських фізичних та юридичних осіб, постраждають і мільйони українців, які регулярно відправляють свої зароблені гроші додому. В Україні не зможуть працювати системи «Колібрі» від Сбербанку (нею дуже часто користувалися закарпатські заробітчани), «Золота корона», «Міжнародні грошові перекази «Лідер», Anelik (банк «Анелик РУ»), Blizko (Связь-банк).  Причиною для застосування санкцій, згідно з офіційними документами, стали дії, «які створюють реальні або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяють терористичної діяльності або окупації території, експропріації або обмеження прав власності, майнових втрат, створюють перешкоди для стійкого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод».

Це при тому, що, за даними Банка Росії, тільки у першому кварталі з Росії в Україну через платіжні системи було переказано 137 мільйонів доларів (з України в Росію – 22 млн.дол.). За весь  минулий рік з Росії в Україну було відправлено 988 (!) мільйонів доларів, а з України в Росію – 157. Так що зараз, без сумніву, тячівські і рахівські заробітчани шлють «теплі привіти» українському Уряду і згадують наше державне керівництво незлим тихим словом. У звичній для закарпатців манері :).

Ще кілька приємностей чекають простих смертних і через «милості МФВ», які обійдуться найбіднішим жителям нашої країни аж надто дорого. У Меморандумі про співпрацю з МВФ насправді міститься багато цікавого. В інформаційному віснику Кабінету Міністрів, правда, намагалися їх «пом’якшити», «пояснити» і показати у хорошому світлі. Але в авторів, чесно кажучи, не вийшло. Все, що стосується пенсій, зарплат, тарифів, медицини й освіти – завалено на п’ять. Про те,що  нас чекає у найближчому майбутньому (буквально з грудня цього року!), можна почитати тут. Обіцянки про «краще життя» відкладаються на поличку цяцянок. Хоч, місця там уже майже нема.

Zaholovok.com.ua пропонує читачам не журитися, а запасатися продуктами на зиму.

Гарного тижня! Не хворійте!

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.