Новини

Закарпатський досвід етнічної толерантності презентували на міжнародній конференції

Директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгород Світлана Мітряєва представила доповідь щодо особливостей локальних та національних стратегій інтеграції національних меншин Закарпаття в український соціум  та формування етнічної толерантності на регіональному рівні в мультикультурному регіоні на конференції «Жити разом у відкритому європейському суспільстві», що відбулася у Львові.

На цій конференції була представлена доповідь Групи видатних осіб Ради Європи «Жити разом: поєднання різноманіття і свободи в Європі ХХІ століття», яка дає змогу глибше зрозуміти принцип різноманітності, що лежить в основі ідеї об’єднаної Європи, та пропонує 17 керівних принципів їх подолання.

Світлана Мітряєва зупинилися на питаннях міграційного потенціалу населення України (регіональний рівень) в країни Шенгену з врахуванням можливості лібералізації візового режиму між Україною та ЄС та на стратегічних рекомендаціях, представлених в Доповіді «Групи видатних осіб» ради Європи, щодо подолання проблемних питань, пов’язаних з процесами багатокультурності та міграції.

Учасники міжнародної конференції наголосили, що люди, які обрали для життя нову країну не повинні відмовлятися від своєї віри, культури та ідентичності. Тим не менше, вони повинні підкорятися законам, вивчити мову, яку використовує більшість їхніх нових сусідів і прагнути стати корисними для суспільства, членами якого вони стали. Всі громадяни в демократичній державі повинні мати право голосу при ухваленні різноманітних законів, але жодна релігія чи культура не може бути засобом виправдання при порушенні цих законів.

Довідка Zaholovok.com.ua:

Організаторами конференції «Жити разом у відкритому європейському суспільстві» став Львівський національний університет ім. І.Франка, Центр гуманітарних досліджень, Центр європейської інтеграції, Польський Інститут (м. Київ) за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження».

До складу «Групи видатних осіб», яка була створена в минулому році за ініціативою Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда входить 9 відомих політичних діячів та науковців: Йошка Фішер, Німеччина, Ємма Боніно, Італія, Тімоті Гартон Еш, Великобританія, Мартен Ірш, Франція, Данута Гюбнер, Польща, Айше Кадіоглу, Туреччина, Соня Ліхт, Сербія, Владімір Лукін, Росія, Хав’єр Солана, Іспанія.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.