Новини

Закарпатські сім’ї з дітьми більше половини свої доходів витрачають на їжу

У Закарпатській області досліджували умови життя сімей із дітьми.

Життєвий рівень матеріального добробуту різних соціальних груп населення досліджується органами статистики у всіх районах області шляхом проведення вибіркового обстеження умов життя домогосподарств. За його даними в області налічується 354,8 тис. домогосподарств. Частка домогоспо­дарств з дітьми віком до 18 років складає 55,0% (194,2 тис.) загальної кількості при 38,2%  в середньому по країні.

Серед домогосподарств з дітьми дев'ять з сімнадцяти має у своєму складі одну дитину, три домогосподарства з семи – дві дитини, а 4,6% – три дитини і більше при 2,6%  в середньому по країні.

Умови та рівень життя домогосподарств у значній мірі залежать від кількості дорослих осіб у їх складі. Зокрема, два з трьох домогосподарства з дітьми має у своєму складі три дорослі особи і більше, чотири з тринадцяти – дві особи. Лише одну дорослу особу мають у своєму складі 1,5% домо­господарств області з дітьми, з яких 21,5% виховує двох і більше дітей при 20,8% у середньому по країні.

Середньомісячні сукупні ресурси одного домогосподарства області з дітьми у 2016р. складали 2975,65 грн у середньому на одного умовного члена1 домогосподарства та були нижчими, ніж в домогосподарствах без дітей (3453,80 грн).

Основними джерелами сукупних ресурсів домогосподарств з дітьми зали­шаються оплата праці (25,2%) та доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості (29,0%). Питома вага пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові та безготівкові пільги та субсидії) становила 20,2%, надходження від особистого підсобного господарства – 8,8%.

Середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства з дітьми становили на одного умовного члена1 2884,31 грн.

Витрати домогосподарств області з дітьми на харчування становили 52,5% сукупних витрат. В середньому на добу вартість харчування однієї умовної особи1 становила 49,62 грн при 38,97 грн у 2015р.

На купівлю непродовольчих товарів та оплату послуг домогоспо­дарства з дітьми витрачали 41,6% сукупних витрат.

У структурі сукупних витрат домогосподарств серед оплати непро­довольчих товарів та послуг найбільшу частку – 12,5% займали витрати на оплату житла, води, електроенергії, газу та інших видів палива,  а на придбання одягу і взуття – 10,2%.

На інші види товарів та послуг (відпочинок і культуру, освіту, зв'язок, охорону здоров'я, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, транспорт) – від 1,4% до 3,5% сукупних витрат.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.