Новини

Закарпатські прокурори обговорили проблеми розслідування питань власності

Сьогодні, 27 травня у приміщенні прокуратури Закарпатської області проведено спільний, з представниками УМВС України в Закарпатській області навчально-методичний семінар на тему «Організація досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях проти власності» за участі старшого наукового співробітника відділу проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Ігоря Тупельняка.

У роботі семінару, який відбувся під головуванням прокурора Закарпатської області Володимира Янка, взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, працівники апарату прокуратури області, прокурори районного рівня, їх заступники, процесуальні прокурори у кримінальних провадженнях проти власності, а також перші заступники – начальники слідчих відділів міськрайвідділів УМВС в області та слідчі, які відповідають за вказану ділянку роботи.

Відкриваючи семінар, прокурор Закарпатської області Володимир Янко першочергово наголосив присутнім слідчим міліції та процесуальним прокурорам, що залишок нерозкритих злочинів є занадто великим. «Злочини проти власності - це та категорія, в якій потерпілі звертаючись до правоохоронців, очікують на ефективний результат, а також якісну і оперативну роботу. Наразі, пріоритетом № 1 при розслідуванні злочинів вказаної категорії, має бути відшкодування заподіяних потерпілому збитків», - наголосив Володимир Янко.

Ігор Тупельняк, старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, звернув увагу присутніх на окремі питання доцільності проведення товарознавчих експертиз у кримінальних провадженнях про злочини проти власності.

Про методику розслідування розбійних нападів та застосування негласних слідчих (розшукових) дій для встановлення осіб, що їх вчинили, розповів присутнім старший слідчий СУ УМВС України у Закарпатській області Богдан Рачкулинець.

Начальник управління прокуратури області Олександр Олаг, у своєму виступі акцентував увагу правоохоронців на організаційній ролі керівника прокуратури під час досудового розслідування і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях проти власності.

Прокурор відділу прокуратури області Ірина Клименко розповіла присутнім проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях даної категорії, використання їх результатів у кримінальному судочинстві.

Насамкінець, начальник відділу прокуратури області Неля Бокшан, наголосила на типових порушеннях обліково-реєстраційної дисципліни кримінальних правопорушень у ЄРДР та недопустимості їх повторення у подальшій роботі, - пише прес – служба прокуратури Закарпатської області. 

Підбиваючи підсумки семінару, перший заступник прокурора області Іван Шимон, наголосив, що люди, які звертаються до правоохоронців очікують на конкретний результат: встановлення особи, що вчинила злочин, відшкодування шкоди чи повернення вкраденого, притягнення винних осіб до відповідальності. На жаль, статистика свідчить про те, що позитивного результату в даному напрямку наразі немає.
«Тому, звертаюсь до керівників прокуратур та слідчих відділів міськрайвідділів УМВС зорієнтуйте підлеглих, на покращенні стану роботи і забезпеченні оперативного та об’єктивного розслідування», - підсумував Іван Шимон.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.