Новини

Закарпатські лісівники підгодовують диких тварин

Єгері Закарпаття уже почали встановлювати для тварин спеціальні годівниці, які допоможуть зберегти середовище проживання рідкісних ссавців і будуть підгодовувати в холоди.

- Для організації підгодівлі взимку диких копитних тварин, таких як козулі, кабани та олені, лісники регулярно встановлюють годівниці. Солонці встановлюються для підтримки мінерально-соляного балансу, а комплекс годівниць, щоб тваринам було легше знайти їжу. Буде мінеральне живлення та ласощі - будуть і в молодняку міцнішими роги та здоров'я. Зміцнення кормової бази сприяє не лише збільшенню чисельності дичини, але і покращує умови мешкання видів, стримує їх від міграцій, служить засобом, що допомагає концентрувати тварин у певних місцях, - розповів  головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур. 

Підготовку до годівлі та викладки кормів слід проводити протягом усього року. Втім, найважчим періодом для тварин вважаються місяці з січня по березень. Адже у цей період зелені запаси вичерпуються і тваринам доводиться викопувати картоплю з фермерських господарств, гризти кору з дерев і навіть живитися хвоєю. Тому єгеря у лісомисливських господарствах заздалегідь облаштовують годівниці з лісовим і луговим сіном, гілковим кормом (у вигляді віників з листям) для підгодівлі оленів і козуль; снопики НЕ обмолоченого вівса, конопель, горох для зайців; жолуді, дрібну картоплю, різні зернові корми для диких кабанів; зерно, сінну труху, просо, коноплі та інші насіння для сірих куріпок, фазанів.

Умовно сезон годівлі ділиться на три періоди – з 1 по 30 листопада, коли викладається 25% добової норми кормів; другий період – з 1 по 30 грудня – викладається 50% добової норми; третій період – з 1 січня по 10 лютого – викладається добова норма, - пише прес-служба Закарпатського ОУЛМГ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.