Новини

Закарпатські депутати хочуть вирішити земельний скандал

Про незрозуміле  виділення земель на території  Закарпаття під час сесії доповідав в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Хранюк Богдан. 

“В основному, це мало місце у 2015 році. За результатами порушено справи, наприклад, у Воловецькому районі. Втім, ні законодавство, ні Конституція не обмежує право українців з будь—яких областей отримувати ділянки на території Закарпаття”, - зауважив чиновник. 

Він додав що у разі, якщо людина, українець, звертається до сільради, і остання погоджує надання землі, то тут все законно. 

“Кожен день скандал. Нема такого дня щоб люди не приходили і не казали, що роздали їх землю. Дійшло до того, що роздали землю в угорських селах киянам. Як вони там планують жити?”, - зауважив Геннадій Москаль, голова Закарпатської ОДА. 

В.о. начальника управління кадастру додав, що по ряду справ ведеться розслідування і, якщо там будуть виявлені порушення, то буде й відповідна реакція правоохоронців. 

“Інформація про земельні ділянки, які призначені для учасників АТО, розміщена на сайті Геокадастру. Заяви надійшли із посвідченнями учасників АТО.  Працівники їх перевірили і виділили землю, але вони не перевіряли, чи були там якісь попередні державні акти....Ми керувалися тими відомостями, які внесені після інвентаризації 2013 року до кадастрової карти”, - зауважив чиновник. 

Що цікаво, сільський голова  тої ж Великої Доброні погодив виділення землі учасникам АТО. 

Богдан Хранюк пояснив, що інформація про ділянки для учасників АТО є на публічній  карті “Атлас”, таким чином вона доступна не лише закарпатцям. 

“Але це поодинокі випадки, коли землю отримали мешканці інших областей, Там переважна більшість — учасники АТО та члени їх сімей”, -виправдовувався чиновник. 

Депутати, у цілому, мали багато запитань до в.о. Зокрема Андрій Шекета зауважив, що при цьому люди просять виділити їм “сінокоси, які доглядають із діда-прадіда”, але отримують невмотивовані відмови. При тому, що навіть турбаз поряд немає. 

Додавали також, що місцеві органи можуть бути проти виділення землі та і є, власне, у цих випадках. Втім, Хранюк Богдан зауважив, що відмова місцевих органв може бути невмотивованою і, у такому разі, її не беруть до уваги.  

Питали обранці і про скандал у Стеблівці, де землю віддали мешканцям іншого села. Богдан Хранюк заявив, що наказ уже прийняти і підписаний, а тому скасувати його можна лише у судовому порядку. 

"Та людин, яка там стоїть, вона над нами просто іздівається", - заявив депутата та екс-голова Закарпатсьої ОДА Василь Губаль. 

Він також додав, що за його даними за кожним із цих випадків стоять конкретні депутати обласної ради та їх люди .

Б.Хранюк, втім, зауважив, що сільрада із 91 року мала можливість оформити цю землю, внести її у Генплан, залучити інвесторів, а тому це ї їх проблема. 

Зійшлися депутати на тому, що підготують питання повністю і детально по кожному району до наступної сесії. Тоді і спробують вирішити проблему із незрозумілим виділенням земель.

До слова, на сесію прийшли і самі мешканці Стеблівки, які звинуватили Б.Хранюка у тому, що закон "імовірно, пишуть під нього". А земля у Стеблівці таки була виділена під пасовисько і використовується таким чином. 

"А потім нам кажуть, що цю землю вже виділили цкомусь новому власникі. І невідомо, що там буде....Люди просто так не віддадуть свою землю.  Стеблівка не лишиться осторонь", - запевнила активістка із села. 

Врешті питання таки перенесли, а Б.Хранюк не витримав жартів депутатів і покинув трибуну. 

Нагадаємо, нещодавно працівницю  Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області зловили на хабарі розміром 25 тисяч гривень. 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.