Новини

Закарпатські абітурієнти все частіше обирають навчання за кордоном

Бажання здобути знання і диплом «виганяють» молодь із сіл і селищ в районні центри, із районних центрів – в обласні, із обласних – в столицю, або ж просто за кордон. Навчання за межами України, переважно в Європейських країнах, зараз не є дивиною, адже з кожним роком кількісний показник студентів, які надають перевагу іноземним вишам, зростає. І не дарма, адже наявність європейської освіти дає змогу знайти роботу за кордоном або ж значно випередити конкурентів при працевлаштуванні в Україні.

Окрім того, навчання в іншій країні дає змогу вдосконалити знання іноземної мови (англійської, німецької, французької, польської), ознайомитися із особливостями життя за кордоном, завести нові знайомства, перейняти цікаві традиції, закони, правила, щоб впровадити їх у нас.
Віктор Сан, випускник однієї з ужгородських шкіл, ділиться: «Зараз живу в разом з батьками в Португалії. З наступного навчального року вступатиму в Escola Superior de Hotelaria e Turismo, оскільки мені подобається готельний бізнес, та і технічне забезпечення університету краще, ніж в Україні. При оплаті 2400 євро стипендія складає від 200 до 400 євро, та і в контракті передбачено обов’язковий підбір роботи за спеціальністю після закінчення навчання. Жити за кордоном дуже добре, однак трохи бракує спілкування з українцями.»


Після 4 років навчання в Ужгороді, Крістіна Вінявська вирішила здобути ступінь магістра в Польщі: «Я навчаюсь в інституті журналістики і соціальної комунікації в місті Вроцлав. Мій вибір ґрунтувався на кількох факторах: ця спеціальність дуже необхідна на ринку праці, в університеті фінансується велика кількість студентських проектів, та і я здобула можливість стати однією з небагатьох, хто вчиться безкоштовно. Заняття відбуваються в телевізійних і радіостудіях, комп’ютерних лабораторіях, буває, що й у неформальній обстановці. Добре, що після закінчення навчання Польща надає можливість кожному випускнику залишитися на її території країни. Система навчання відрізняється від нашої, однак я знаю, що без підготовки, яку  отримала в результаті навчання на відділенні журналістики в УжНУ, я б ніколи не досягла того, що маю зараз.»


Живеться добре студентам і в сусідній Угорщині, зокрема 5-курснику Петру Рябченку: «Навчаюсь на інженерно-технічному та факультеті інформатики в Мішкольцькому університеті, який обрав спонтанно. 90% студентів вишу - на державній формі навчання, однак держава може спонсорувати тільки 10 семестрів. Якщо ти маєш диплом угорського вузу, то тут вже не можеш навчатися безкоштовно. Після вступу в університет можна собі зробити Tartószkodási Engedély, це, так би мовити, віза, яка дає дозвіл на все, окрім влаштування на роботу. Тут досить весело, студенти тримаються разом, організовують позанавчальні заходи, немає дискримінації щодо іноземних студентів.»


Анастасія Лимонтова, студентка-першокурсниця, що навчається в столиці Литви, розказує: «Вже з 9-ого класу я хотіла вступити саме в Європейський Гуманітарний Університет, де зараз навчаюся за спеціальністю «Масові комунікації і медіа: журналістика». Заняття проводяться англійською і російською мовами, а всі практичні завдання, яких дуже багато, виконуються в інтернеті через спеціальний сайт Moodle. Навчання тут має ряд переваг, зокрема порівняно невелика оплата і наявність шенгенської візи, що дозволяє подорожувати Європою без перешкод. Якщо відвідувати додаткові курси литовської мови, то цілком реально влаштуватися на роботу після навчання.»


Цього року навчання у Великій Британії, в університеті, який входить в сотню кращих світових вишів, закінчив Макс Бондаренко: «Я хотів здобути освіту в англомовній країні, тому й обрав університет Саутгемптон, де навчався на факультеті менеджменту. Державна форма навчання в університеті відсутня, за винятком 1-2 грантів на безкоштовне навчання за рік, крім того, оплата для студентів з неєвропейських країн у кілька разів вища, аніж для європейців. За один семестр вчаться 4 предмети на вибір, матеріали лекцій є в інтернеті, а самі лекції інколи проходять в онлайн-режимі: сидиш вдома, вмикаєш комп’ютер і дивишся відео, яке підготував викладач. Вчитися тут цікаво: університет має свою 5-поверхову бібліотеку, студенти мають можливість і вміють відпочивати. Крім того, після навчання в університеті дуже легко знайти роботу не тільки в Британії.»


Переваг навчання за кордоном є багато, однак є й суттєві недоліки: вартість навчання в бажаному навчальному закладі можуть собі дозволити далеко не всі охочі. Та і важко витримати тимчасовий «розрив» із рідними, друзями, повністю адаптуватися до іншого способу життя.


Катя Брижань, спеціально  для http://zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.