Новини

Закарпатські «діти з пробірки»: як в області вирішують проблему безпліддя

У четвер, 12 квітня, о 14.30 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція, присвячена Дню білих орхідей, який ще називають День дітей «з пробірки» і який у світі відзначають у квітні.

Проблема непліддя в Україні з кожним роком звучить усе гучніше: фахівці зазначають, що чи не кожна п’ята українська пара має труднощі із народженням власної дитини. Наскільки масштабною є проблема в Україні і, зокрема, на Закарпатті? Як репродуктивні технології допомагають парам стати батьками, скільки дітей «з пробірки» народжується в нашій області, які технології застосовують закарпатські лікарі? Чи кожна пара може стати батьками? Про все це журналісти дізнаються на зустрічі з експертами:

-          Анна Папагусинець, завідуюча Обласним центром планування сім’ї при Закарпатської обласній лікарні ім. Новака

-          Федір Куртяк, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Ужгородського національного університету

-          Наталія Стрижак, лікар гінеколог-репродуктолог, лікар УЗД діагностики, завідуюча жіночою консультацією Медичного центру «Інтерсоно Medicover Group» в Ужгороді.

Орхідея – єдина квітка в світі, для розведення якого використовуються допоміжні репродуктивні технології. Насіння орхідеї не мають живильної тканини, яка є необхідною умовою для розмноження природним способом. Тому селекціонери кладуть їх в пробірку з живильним розчином, попередньо перевіривши якість кожного під мікроскопом. Там в стерильних умовах і розвивається зародок орхідеї. Весь процес триває від 3 до 9 місяців. День білих орхідей відзначають з 2010 року в першу неділю квітня.

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.