Закарпатець став одним з кращих на чемпіонаті України з гірського бігу

Вихованець Мукачівського клубу спортивного орієнтування «Товариш» Сергій Расчупкін виборов бронзову медаль чемпіонату України з гірського бігу.

Змагання выдбулися у селищі Славське на відомій серед гірськолижників горі Погар – саме на ній 120 років тому був збудований перший в Україні підйомник – на кінській тязі.

Траса була цікавою, але й дуже складною: зразу зі старту стрімкий підйом з крутизною схилу не менше 25°, потім довгий спуск по кам’янистій стежині і розбитій лісовозній дорозі, де кросівки застрягали у багнюці… І так шість кіл по два кілометри кожне. Я біг постійно першим-другим, всі підйоми вибігав легко і мав у цьому велику перевагу над суперниками, але, на жаль, програвав на спусках, тому лише третє місце – мій результат 58 хвилин і 20 секунд. Першим 12-кілометрову дистанцію за 57.14 подолав киянин Вадим Рогозовський, другим – майстер спорту зі спортивного орієнтування Андрій Борис з Івано-Франківської області – 58.04. Шосте та тринадцяте місця зайняли ужгородці Едуард Гапак та Сергій Росул.

Хочу подякувати Олександру Цепурдею – за віру в мене, підтримку на всіх рівнях, гірську підготовку, яка присутня в спортивному орієнтуванні. Також Олександру Кузіну, відомому спортсмену, а нині тренеру і директору марафонського клубу «Тарас Бульба», який допоміг мені досягнути хорошої фізичної форми за короткий час та представнику ГО «Молодіжні Ініціативи Закарпаття» Денису Соболю, який вірив в мою перемогу…

Тепер готуватимусь до чемпіонату світу, який у вересні проходитиме у Великій Британії.

У загальнокомандному заліку до призової трійки увійшли збірні Львівської області, Києва та Харківщини. Збірна Закарпаття, яка виступала неповним складом (в команді не було жінок та юніорів) зайняла 6 місце, пропустивши поперед себе ще й Сумську та Івано-Франківську області.