Новини

За перше робоче місце для молоді роботодавцям компенсуватимуть витрати

Про це повідомили сьогодні, 19 червня, під час круглого столу «Працевлаштування молоді на перше робоче місце: що передбачає новий закон «Про зайнятість населення і що пропонують місцеві роботодавці».

Директор міського центру зайнятості Сергій Олексіюк розповів: «Щодо зайнятості населення, вступив у дію новий закон. Його положення ми сприймаємо позитивно, чимало людей вже звертаються за відповідними послугами. Нове – це завжди важко, але наразі впроваджуються доцільні новації, які підуть на користь людям. Зокрема це видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності закарпатців на ринку праці. А також компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при прийомі на роботу молоді, інвалідів та інших категорій громадян».

За словами Сергія Олексіюка, цього року до центру зайнятості звернулися понад 3 тисячі осіб. Кожна друга особа з тих, які отримали відповідний статус безробітних, працевлаштована. «Провадимо політику на те, щоб вмотивувати людину до праці, - каже директор. - Залишається проблема молоді, яка закінчує вищі навчальні заклади».

Як і в попередні роки, більшість користувачів послуг центру зайнятості – жінки (55,9 %). 60 % тих, хто стоїть на обліку, мають вищу освіту. А 80 % вакансій – робітничих професій Станом на 1 червня 2013 року на обліку у центрі зайнятості перебуває  1562 незайнятих осіб, які шукають роботу, у наявності є 428 вільних робочих місць. Відповідно, на одне вільне робоче місце претендують 3 незайнятих осіб.

На ринку праці в Ужгороді переважає попит на працівників робітничих професій: в’язальних схемних джгутів, швачка, слюсар, електромонтер, електрик дільниці, шліфувальник, столяр, верстатник деревообробних верстатів, складальник верху взуття, касир торговельного залу, продавець, кондитер, кухар, бармен, офіціант тощо.

Протягом січня-травня цього року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 955 осіб. 28 осіб отримали одноразову допомогу на започаткування власної справи. З них 10 – жінки, 16 осіб – молодь віком до 35 років. 44 незайнятих громадян взяли участь у тимчасових роботах.

Голова об`єднання організацій роботодавців Ужгорода Іван Ключевський проаналізував новий закон, що вступив у силу 1 січня: «Потреба у цьому законі назріла вже давно. Наразі ми вивчаємо його положення, впроваджуючи на практиці. Сподіваємося на допомогу центру зайнятості, оскільки необхідно підготувати пам’ятку із роз’ясненням закону та відповідних постанов Кабміну для усіх підприємств Ужгорода».

Олена Когут, начальник відділу співпраці з роботодавцями Ужгородського міського центру зайнятості закликала роботодавців активно співпрацювати у діалозі на ринку праці та вносити свої пропозиції щодо розширення переліку відповідних спеціальностей, які люди зможуть вивчати за допомогою того ж ваучеру.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.