Новини

За 2015 рік у Мукачівському військовому госпіталі пролікувалися 445 бійців. ВІДЕО

На нараді з керівниками районів краю та обласних департаментів і служб, ініційованій головою ОДА Василем Губалем, яка відбулась цього тижня, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Скрип поінформував присутніх про стан медичного обслуговування бійців, що повернулись із зони АТО.

Як зазначив очільник медиків краю за медичною допомогою звернулося 477 військових, які повернулися із зони АТО (в т.ч. 244 особи 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади). Виявлено 224 хворих, із яких 134 – госпіталізовано в лікувально-профілактичні заклади, 185 – особи направлено на консультацію до вузьких спеціалістів. Також психіатри, психологи та лікарі загальної практики-сімейної медицини надають в разі потреби психологічну допомогу.

Аби покращити надання психологічної допомоги лікарями та психологами Закарпаття бійцям з посттравматичним стресом, проведено семінар та практичні заняття співпрацівником волонтерського руху Базельського осередку у Швейцарії зі соціальної та психологічної реабілітації військовослужбовців-інвалідів, які повернулися із зони АТО. Відтак, у семінарі взяли участь 105 лікарів різного профілю: психологи, психотерапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини.

За словами головного лікаря краю, з початку 2015 року в обласній психіатричній лікарні пройшли лікування з посттравматичними стресовими розладами 42 бійці, які повернулися із зони АТО.

«Впродовж перших трьох місяців п.р. у Мукачівському військовому госпіталі проліковано 445 бійців, які повернулися із зони АТО. На сьогодні на лікуванні знаходиться 103 учасники АТО з них 85 із 128-ї гірсько-піхотної бригади. Для покращення проведення фізичної реабілітації військовослужбовцям, які знаходяться на лікуванні у військовому госпіталі, оновлено обладнання в кабінеті ЛФК - закуплено тренажери та електрофізіологічне обладнання», - розповів Василь Скрип.

«В обласному госпіталі інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС за І квартал 2015 року звернулося за медичною допомогою 20 учасників АТО, з яких 17 госпіталізовано. Для проведення психологічної реабілітації організовано кабінет для психологічної реабілітації, де фахову роботу проводять психотерапевти закладу. У відділенні відновного лікування медичну допомогу надають інструктор з лікувальної фізкультури та 3 масажиста, які проводять фізичну реабілітацію учасників АТО», - зауважив Василь Васильович.

Він також зазначив, що до обласного психотерапевта на амбулаторний прийом звернулося 14 військовослужбовців, 17 консультовано в військо-медичній частині м.Ужгород, 45 військовослужбовців консультовано в війському госпіталі м.Мукачева, а також консультовано 45 бійців в військовій частині 4742 м.Ужгород.

«На Закарпатті запроваджено функціонування «гарячої телефонної лінії» для оперативного реагування на медико-соціальні проблеми військовослужбовців які повернулися із зони АТО в тому числі 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади», - наголосив Василь Скрип.

Управління охорони здоров’я ОДА створило «Єдине медичне вікно» учасника АТО в кожному районі області. Також розповсюджено в райони «Дорожню карту» управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації щодо надання медичної допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей.

Окремо Василь Скрип звернувся до керівників районних рад та адміністрацій щодо перевірки та забезпечення ефективного функціонування «Єдиного медичного вікна» у поліклініках та центрах медико-санітарної допомоги в районах.

Щодо лікування за кордоном поранених бійців, то визначено сім чоловік, які цього потребують. На сьогодні на безкоштовній основі виготовлено закордонні паспорти і вирішується питання отримання віз. 27 квітня із Західної Європи приїжджає група спеціалістів (в тому числі і угорських), які що відбиратимуть українських бійців на лікування за кордоном. В числі перших - бійці з нашої області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.