Новини

З початку року 8 закарпатців згоріло через куріння у ліжку в нетверезому стані

Закарпатська область: попереду в рятувальників найбільш тривожний у пожежному плані період року – осінньо-зимовий


Управління ДСНС України у Закарпатській області в тривожному очікуванні. Незабаром розпочнеться черговий осінньо-зимовий пожежонебезпечний сезон, який для місцевих вогнеборців є, зазвичай, найбільш складним, адже на нього припадає чи не найбільша кількість трагічних випадків під час пожеж.


Як підтверджує багаторічна статистика, на останні три місяці кожного року припадає майже 40 відсотків від загальної кількості загибелі людей на пожежах.

Так, у 2013 році впродовж жовтня-грудня вогонь забрав життя 17 краян, а за попередні 9 місяців  загинуло 29 людей.

Упродовж дев’яти місяців цього року через вогняну стихію вже загинуло 13 осіб. Хоча ця цифра, на щастя, менша у порівнянні з минулими роками, однак, на думку рятувальників, заспокоюватися не варто, адже попереду холодна пора року, коли, за правило, крива пожеж та їх фатальних наслідків стрімко йде вгору. Тому з року в рік фахівці пожежної справи проводять комплекс профілактичних заходів з попередження виникнення пожеж у житловому секторі. Приміром, систематичні відпрацювання житлового фонду населених пунктів області. 

З початку року вже проведено 112 таких профілактичних заходів, де рятувальники приділяють значну увагу проведенню з населенням навчально-профілактичних бесід щодо роз’яснення основних вимог правил пожежної безпеки у побуті з врученням відповідних тематичних листівок, пам’яток, інструкцій з правилами користування відкритим вогнем, утримання печей, експлуатації газового обладнання та електроприладів. За статистикою, саме ці причини домінують серед пожеж, що виникають у житловому секторі.

До цієї роботи рятувальники залучають і місцеві органи влади та релігійні конфесії. 

 Андрій Сікора, заступник начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області з державного нагляду та контролю, зауважує, що відоме прислів’я «готуй сани влітку» стовідсотково справджується і в даному випадку. З його слів, близько 30-40 відсотків пожеж впродовж осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду, а він збігається з так званим опалювальним, стаються через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, зокрема перевантаження електромереж. Чимало мешканців квартир та житлових будинків у пошуках додаткового тепла починають користуватися  допоміжними опалювальними пристроями, які споживають багато енергії. Проводка не витримує і, як наслідок, замикання, а відтак - пожежа. Тому теплої днини краянам непогано було б провести зовнішній огляд та заміри опору електромереж, що дозволяє встановити в яких місцях проводка може не витримати й замінити нестандартні плавкі вставки на електрозапобіжниках.

Три відсотки від усіх зареєстрованих цьогоріч пожеж сталося через несправне пічне опалення. Але половина з усієї кількості закінчується загибеллю людей.

Аби перевірити, чи справний димар, не потрібно багато знань – білите його та протоплюєте піч. Це дасть змогу проглянути, чи є на ньому тріщини. Якщо є, муруєте. Далі подбайте про пластину з негорючого матеріалу перед топковим отвором грубки, а також не залишайте навіть дерев'яних, не те що інших легкозаймистих матеріалів і рідин поблизу неї.

«Однак, найбільших прикрощів завдає людська недбалість. Необережне поводження з вогнем – причина, через яку восени-взимку стається переважна більшість пожеж. Так, цьогоріч  із 1037 – 661 (63,7%) сталася саме через необережне поводження з вогнем. Дуже великий відсоток припадає і на загиблих у таких пожежах. Найбільш часто подібні фатальні випадки – наслідок куріння в ліжку в нетверезому стані. Саме через це упродовж дев’яти місяців, що минули, із 13 чоловік загинуло 8, - пише  У ДСНС України у Закарпатській області.  
 
В Управлінні ДСНС України у Закарпатській області наразі проводиться комплекс пожежно-профілактичних заходів, які мали б зменшити негативні наслідки осінньо-зимового сезону, початок якого ближчає з кожним днем. Проте, вся ця робота буде зведена нанівець, якщо суспільство саме не повернеться до проблем особистої безпеки обличчям. Бо навчити чомусь, і правилам пожежної безпеки зокрема, можна тільки тих, хто хоче цьому навчитися. Інакше вогнеборцям знову доведеться грюкати у зачинені двері, а оперативні зведення таки почнуть поповнюватися трагічними звістками», - наголосив заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андірй Сікора.


Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.