Новини

Янукович підписав «євроінтеграційний» закон про вибори

Президент України Віктор Янукович підписав "євроінтеграційний" закон про зміну виборчого законодавства, закон внесли народні депутати фракції Партії регіонів та підтримав парламент, - повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 709 -VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів", - повідомляє прес-служба глави держави в п'ятницю.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради України Володимир Рибак 5 грудня направив цей закон на підпис президенту України. Закон внесли народні депутати фракції Партії регіонів, парламентом ухвалив у другому читанні 21 листопада.

Закон передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, обмеження розміру виборчого фонду, а також посилення вимог до інформаційних агентств щодо висвітлення виборів.

Зарубіжний виборчий округ об'єднає всі виборчі дільниці за кордоном, повноваженнями окружної комісії цього округу запропоновано наділити Центрвиборчком.

Як повідомлялося раніше, закон про вибори народних депутатів, ухвалений перед парламентськими виборами 2012 року, передбачав, що закордонні виборчі дільниці зараховують до складу одномандатних округів на території Києва, але Конституційний Суд визнав це положення неконституційним. Опозиція розцінила це як намір влади зменшити кількість округів у Києві, оскільки кияни більше симпатизують опозиції.

Закон, що підписав президент, також передбачає, що у формуванні окружних комісій, окрім парламентських партій, можуть брати участь партії, що висунули своїх кандидатів у загальнодержавному окрузі, тобто за партійними списками.

На парламентських виборах 2012 року в формуванні окружкомів брали участь і непарламентські партії, що висунули кандидатів і в одномандатних округах. Це призвело до того, що більшість членів окружкомів були представниками партій, які висунули по одному кандидату в котромусь із 225 округів.

Крім того, згідно з новим законом, зменшується розмір грошової застави: для партії - з 2 тис. до 1 тис. мінімумів заробітної плати, для кандидата в мажоритарному окрузі - з 12 до 10 мінімумів. Обмежено також розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидата у депутати в одномандатному окрузі (зміни до частини першої статті 48 закону).

Обмежується також розмір виборчого фонду партій і кандидатів-мажоритарників, хоча на парламентських виборах 2012 року такого обмеження не було. Крім того, скорочуються тимчасові обмеження поширення інформації про результати опитувань громадської думки з 10 до 7 днів до дня голосування.

Закон передбачає унормування правил участі інформаційних агентств у виборчому процесі, шляхом зрівняння їх у статусі із засобами масової інформації.

Також передбачено введення так званої системи "гендерної орієнтації політичних партій", яка полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.