Новини

Як закарпатські депутати «шліфували питання». Ще одна частина сесії

Сьогодні у коридорах Закарпатської обласної ради добряче пахло бутербродами і салатами: депутати відзначали День місцевого самоврядування. Витав запах і політичних договорняків: народі обранці нині мали продовжити свою місію – обрання керівного складу ради. Спромоглися тільки на одного – питання про іншого заступника голови облради зняли з порядку денного. Причина – у «Батьківщині»: фракція, якій запропонували посаду, так і не вирішила, кому доручить таку відповідальність.

Після короткого інструктажу щодо користування картками для голосування, у залі зареєструвалися 61 депутат (склад обласної ради – 64 народні обранці). Потім розглядалося кілька депутатських запитів і більшість отримали схвалення депутатського корпусу. Далі голова облради Михайло Рівіс сказав, що сьогодні, вочевидь,  депутати голосуватимуть тільки за  першого заступника голови Закарпатської обласної ради. Рівіс пояснив, що наразі йому так і не надійшли пропозиції щодо кандидатур на посади заступників: «Запропонував посаду заступника представникам Батьківщини. Вони так і не надали кандидатуру. Будемо голосувати тільки по першому заступнику голови Закарпатської обласної ради», – сказав Рівіс. За – «58» депутатських душ.

Михайло Рівіс на посаду свого першого заступника вніс  кандидатуру представника КМКС Йосипа Борто. Саме про такий розвиток справ ходили чутки ще минулого тижня, мовляв, «з угорцями домовилися»: упросили їх голосувати за Рівіса, а у винагороду отримають одну із посад заступників. 

Йосип Йосипович погодився взяти на себе такі обов'язки і взявся виголошувати свою «передвиборчу» промову, очевидно, підготовлену заздалегідь: «Якщо мене оберете, я буду у цьому (у консолідації депутатів облради. – Авт.)  йому (голові облради М. Рівісу. – Авт.) допомагати», – сказав Борто.  

«Маємо зробити усе, аби Закарпаття стало раєм для туризму, де комфортно проживають люди різних національностей. Ми повинні більш вигідно використати географічне положення області для зміцнення транскордонного спіробітництва», – зазначив представник КМКС. Далі, уже традиційно, сказав про збільшення пунктів пропуску на кордоні та ремонт автомобільних доріг. 

Лічильна комісія провела коротеньке засідання, затвердила текст бюлетеня, отримала добро від депутатів – і в залі почалося голосування. Як кажуть об’єктиви журналістських фотокамер, цього разу за виборчим процесом теж уважно слідкували. Вочевидь, аби, бува, випадково не образити угорців.

Результат був більше, ніж очікуваним: у голосуванні взяли участь 45 депутатів. І усі 45 – «за». Йосипу Йосиповичу вручили букет (вікна при цьому не відкривалися і фіранки не розліталися), запросили у президію і продовжили засідання.

Депутати люб’язно проголосували за затвердження зарплати голови облради і його заступника, а також за присвоєння їм відповідних рангів державних посадовців. З відповідними надбавками до зарплатні, звичайно. А потім – розійшлися на чергову 15-хвилинну перерву: радитися, що робити із депутатськими комісіями. Голова обласної ради Михайло Рівіс сказав, що є потреба у консультаціях з усіма фракціями і додав: «Йдемо на нараду по шліфуванню усіх питань». Попри певні посмішки-усмішки у залі, депутати шліфували не так-то й довго. Ну і повернулися з погодженим списком керівників, особового складу комісій і «тематичних» перестановок. Більшістю і без заминок проголосували «за».

Після двох годин засідання голова облради почав прощатися з депутатами до наступного. Екс-губернатор Закарпаття Олександр Ледида нагадав, що все-то окей, але маємо кінець року і треба би вже думати про бюджет. Депутат попросив оголосити дату наступного засідання. Михайло Рівіс відповів, що, орієнтовно сесію скликатиме у 20-21 грудня.

Оптимістично святково завершив засідання губернатор Геннадій Москаль, зазначивши, що розпорядився оголосити католицьке Різдво 25 грудня – вихідним днем. «Я підписав відповідне розпорядження», – сказав губернатор.  «Відробляти будуть по графіку у якусь суботу або в інший день», – додав він.

Раніше ні депутатів, ні чиновників-католиків на свято до роботи ніхто, ніби, й не примушував. Але в контексті нинішніх кадрових призначень (добре, голосувань) угорців це дуже потішило.

Як казав колишній керівник Закарпаття Василь Губаль, «рухаємося далі».

Аня Семенюк, спеціально для Zaholovok.com.ua

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.