Новини

Як вибрати ванну в 2020 році, де купити?

Ще в стародавньому світі люди звернули увагу на благотворний вплив приймання ванни на самопочуття людини. Психологи відзначають, що купання сприяє зниженню почуття тривожності і депресії, і покращують настрій. З фізіологічної точки зору тепла ванна здатна зменшити болі в м'язах, а регулярний прийом фолієвої кислоти зміцнює серцево-судинну систему. Водні процедури – це не тільки частина нашої щоденної гігієни, а й користь для здоров'я. Тому дуже важливо правильно підібрати ванну, щоб вона максимально виправдала Ваші очікування. А вибирати є з чого! Ванни бувають різних розмірів, форм, зроблені з різних матеріалів. Ми зробили для Вас невеликий навігатор за основними критеріями.


Який розміри ванни вибрати? 

Говорячи про розміри, маємо на увазі висоту, глибину, довжину і ширину. Не можна сказати, що існують якісь точні стандарти для розмірів ванни. Все залежить від форми і моделі виробу.

  1. Оптимальна висота ванни з ніжками – 55-65 см.
  2. Глибина – це відстань від бортика до дна. Ванни з глибиною до 40 см – дрібні ванни, від 42 до 46 см – середньої глибини, 47 см і більше – глибокі ванни.
  3. Ширина і довжина – дуже індивідуальний параметр, який залежить від величини кімнати і росту людей.

Вибираємо форму ванни 

Форма ванни залежить від місця, куди ви плануєте її встановлювати. Вона не просто повинна красиво поєднуватися із загальною задумкою, але і бути зручною та ергономічною.

Прямокутні ванни– найпоширеніші в нашій країні. Їх розмірна сітка стартує від 120х70 см і закінчується класичними повноцінними лежачими ваннами з розмірами 180х80 чи 190х90 см. У прямокутних ванн злив-перелив може бути як по центру, так і збоку. Вони можуть бути зроблені з будь-якого матеріалу: сталь, чавун, акрил, штучний камінь тощо.

Кутові симетричні ванни мають рівні бічні сторони. Найчастіше такі моделі виготовляють з акрилу. Можуть трапитись симетричні ванни зі сталі або штучного каменю. Розміри варіюються від 120х120 до 180х180.

Кутові асиметричні ванни бувають лівобічними або правосторонніми. Це залежить від кута, в який їх встановлюють. Їх виготовляють з акрилу, сталі та штучного каменю. Діапазон розмірів дуже широкий.

Овальні ванни роблять в окремостоячому виконанні. Тому вони краще підійдуть для великих просторих ванних. Вони відносяться дорожчого сегменту. Довжиною така ванна може бути від 140 до 210 см.

Круглі ванни теж відносяться до дизайнерських окремостоячих моделей. Діаметр таких ванн може бути невеликим – 140 см, а може досягати 200 см. Великі ванни одночасно можуть вміщати 2-3 людини.

Правильно розрізняємо тип установки 

Окремостоячу ванну встановлюють таким чином, що вона не прилягає до стіни. Вивід під каналізацію роблять в підлозі під ванною. Для наповнення такої ванни найчастіше використовують окремостоячий змішувач, який монтують в підлогу. За формою вони бувають не тільки круглими або овальними, а й квадратними, прямокутними або навіть у вигляді трикутника. Окремо хочеться виділити ванни на декоративних ніжках у ретро стилі.

Ванни для установки в нішу можуть бути тільки прямокутної форми. Передня частина ванни закривається фронтальною панеллю (якщо така передбачена виробником), або облицьовується плиткою чи мозаїкою. При цьому потрібно облаштувати ревізійний люк для обслуговування сифона.

Ванни для кутового монтажу можуть бути прямокутними, симетричними і асиметричними. До їх облицювання пропонують використовувати фронтальні, бічні або цільні L-образні панелі. Якщо панель підібрати немає можливості, варто використовувати плитку / мозаїку.

Вбудовувані ванни монтують в спеціальний подіум. Форми можуть бути круглими, квадратними, овальними і т.д. Серед матеріалів переважає акрил. При варіанті монтажу в подіум потрібно заздалегідь продумати спосіб обслуговування. Для цього роблять ревізійне вікно або спеціальний підйомний механізм.

Вибираємо матеріал ванни 

Один з найважливіших параметрів - це матеріал, з якого виготовлена ванна. Звичні для нас - це сталь, чавун, акрил і штучний камінь. Є у продажу і більш нестандартні варіанти - скло, дерево, натуральний камінь.

Чавунні ванни з'явилися одними з перших. Їх почали виробляти ще в 19 столітті. Сьогодні їх виробництво йде на спад. Всього п'ять країн все ще займаються їх постачанням. Це Росія, Китай, Франція, Іспанія і Туреччина. Вони бувають прямокутної форми або окремостоячі ванни на декоративних ніжках. Крім ніжок вони можуть комплектуватися ручками. Часто є можливість замовити фарбування зовнішньої частини ванни в будь-який колір по RAL-палітрі за додаткову плату.

Переваги чавунних ванн:

  • міцність;
  • покриття стійке до абразивних миючих засобів;
  • добре утримує температуру.

Акрилові ванни сьогодні займають лідируючу позицію на ринку через широкий вибір форм і розмірів. Саме акрилові ванни частіше, ніж інші комплектують гідромасажними системами, підсвічуванням, системою дезінфекції і іншими додатковими функціями і аксесуарами.

Переваги акрилових ванн:

  • невелика вага;
  • низький рівень шуму;
  • низька електропровідність;
  • доступно багато різних моделей.

Сталеві ванни мають схожі властивості з чавунними, але при цьому коштують менше. Такі ванни роблять за допомогою методу штампування, що дозволяє домагатися будь-яких складних форм. Сталеву ванну встановлюють на ноки для уникнення деформації. Її можна укомплектувати ніжками і антиковзаючим покриттям. Такі ванни вважаються «гучними». Тому виробники пропонують комплекти для додаткової шумоізоляції.

Переваги сталевих ванн:

  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • тривалий термін гарантії;
  • широкий вибір моделей;
  • менша вага, якщо порівнювати з чавунними ваннами.

Ванни з литого каменю з'явилися пізніше згаданих вище матеріалів. Виробники сантехніки використовують його відносно недавно. Людям він відомий ще під назвами литий мармур, кварил. Справа в тому, що кожен виробник робить свій аналог цього матеріалу і дає йому свою назву. По суті це композитна суміш полімерів і натуральних матеріалів у вигляді кам'яної крихти.

Переваги ванн з литого каменю:

  • добре утримують тепло;
  • стійкі до подряпин;
  • різноманітність форм і розмірів;
  • можуть імітувати натуральний камінь.

Якої фірми краще вибрати ванну?

Ми впритул підійшли до вибору виробника. Перерахувати всі фабрики, які роблять ванни, неможливо. Тому зупинимося на основних виробниках, які доступні на нашому ринку.

KOLO – недорогі акрилові ванни. Країна виробник – Україна і Польща. Перевага ванн не тільки в ціні, але і великому асортименті. KOLO пропонує прямокутні ванни розміром від 120х70 до 190х90 см. Є великий вибір кутових варіантів. Більшість ванн йдуть в комплекті з ніжками. При бажанні можна придбати фронтальні і бічні панелі для облицювання. Термін поставки мінімальний, оскільки ванни роблять в Україні. Офіційна гарантія – 7 років.

Ravak– добре впізнаваний чеський бренд. Виробництво акрилових ванн фабрика налагодила в 1998 році, і відразу заслужила чимало міжнародних нагород. Фірма розширила свій модельний ряд і доповнила їх гідромасажними варіантами. Ravak пропонує велику кількість форм і розмірів. На свою продукцію вони дають 10 років гарантії.

Kaldewei– німецький бренд з виробництва сталевих ванн. Фабрика працює з початку 20 століття, активно впроваджує новинки. Одним з важливих досягнень фабрики став винахід сталевої емалі, яка надійно покриває і захищає ванну, полегшує догляд за нею. Всі ванни Kaldewei продаються з цим покриттям. Модельний ряд дуже багатий. В асортименті є прямокутні, кутові і откремостоячі ванни. Крім того, фабрика пропонує цілий ряд опцій і аксесуарів за додаткову плату, від підголівників до вбудованої аудіосистеми. Ніжки в комплекті не йдуть, їх потрібно купувати окремо. Гарантія на всі ванни – 30 років.

Bette– ще один виробник сталевих ванн з Німеччини. В цілому він має багато спільного з попередньою фабрикою. Своїм покупцям фабрика пропонує багату палітру кольорів і нестандартних оздоблень. Наприклад, можна замовити ванну з тканинною обшивкою. Для цього використовують спеціальний водонепроникний матеріал. Гарантія від виробника – 30 років.

Devon & Devon– італійська фабрика, яка відома тим, що вся її продукція випускається в стилі сучасної класики. Варто звернути увагу на окремостоячі чавунні ванни на декоративних ніжках. Крім чавунних фабрика пропонує ванни з композитного матеріалу White Tec. Крім стандартного білого кольору є можливість вибрати інше колірне рішення, в тому числі металізоване покриття.

Villeroy & Boch– німецький виробник сантехніки, який веде свою історію ще з 1748 року. Має велику популярність і хорошу репутацію на ринку. У виробника є практично всі види ванн: і пристінні варіанти, і окремо стоячі, і вбудовані. З матеріалів доступний акрил і кварил. На вибір клієнта є більше 200 кольорів.

Antonio Lupi– ексклюзивний бренд з Італії. Фабрика спеціалізується на дорогій незвичайній продукції. Для цього вона працює з багатьма відомими дизайнерами. Вони розробляють унікальні моделі, які важко знайти у інших виробників. Фабрика використовує якісні запатентовані композитні матеріали, які мають унікальну текстуру і гігієнічні властивості.

Раніше Zaholovok.com.ua писав Як обрати надійного букмекера

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.