Новини

Як підготуватись до студентського життя. Поради від другокурсників

Літо вже майже закінчилось, а це означає, що для учнів та студентів почнеться новий навчальний рік. Школярам вже звична церемонія першого дзвоника. Більшість з них вже уявляє, як пройде їх наступний навчальний рік. Знову величезний портфель, купа домашньої роботи, контрольні та самостійні, – все це для них вже звично, нічого не змінюється. Студенти почнуть вивчати новий курс, і хоч кожен наступний рік додає нових сюрпризів у навчання – все ж таки, вони готові до них, це їх не здивує. Однак, як почуваються випускники, що тільки-но покинули стіни своєї школи та тільки розпочали студентське життя? Що на них чекає? А, головне, – як для них пройде перший курс в університеті?

«Я сподіваюсь, що студентське життя буде цікавим і я не буду шкодувати про свій вибір стати студентом», – каже першокурсник юридичного факультету Олександр Завацький. Навіть ті абітурієнти, що цікавились подробицями про студентське життя у друзів та знайомих, не можуть точно знати, що на них чекає в університеті та за його межами.

 Два слова від другокурсника

Я згадую себе рівно рік назад, до того як вступив на філологічний факультет. Я мав віддалене уявлення про університетське життя, але тільки тепер розумію, як сильно помилявся. Ніхто не казав мені, як старанно потрібно готуватись до екзаменаційної сесії та скільки часу та сил відбере написання курсової роботи. Мій перший рік в університеті пройшов далеко не без проблем. Вони виникали навіть там, де, на мою думку,  їх не мало бути, а все це через те, що я мав хибне уявлення про навчання в університеті, тому спробую розповісти, що насправді чекає першокурсників, та яких помилок слід уникати, щоб швидко пристосуватись до студентського життя.

Університет – не школа

Насамперед, вважаю, що випускників слід попередити про те, що навчання в школі та університеті – це зовсім різні речи. Головна відмінність університету та школи в тому, що викладачі ставляться до вас, як до повністю дорослих людей. Ніхто не буде змушувати вас вчитися, ви більше не школярі, а студенти, а викладач та вчитель – це далеко не одне й те саме. Якщо ви звикли до того, що шкільні вчителі всіляко заохочують вас до навчання, дають поради та різними способами змушують вас вчитись, то не чекайте цього від викладачів з університету. Адже їх робота полягає в тому, щоб пояснити студентам свій предмет, а не змусити вас його зазубрити. Вони нададуть вам всю необхідну інформацію та не відмовлять в допомозі, але рівень ваших набутих в університеті знань залежить тільки від вас. Не чекайте, що до вас будуть відноситись, як до дітей в школі і всіляко підштовхувати, аби ви почали вчитись. Тепер ви дорослі люди і повинні відповідальніше відноситись до навчання.

Вчитися треба не тільки на парах

Наступне про що необхідно знати першокурснику – навчатись потрібно не тільки в університеті, але і вдома. Вдома старатись потрібно навіть більше. Багато інформації, яку студенти використовують на іспитах – вивчається та закріплюється переважно вдома. Тому старайтесь вдома приділяти більше часу для навчання, адже за декілька занять в семестрі по предмету ви не зможете його досконало вивчити. Але певно головне, що потрібно мати студенту – це бажання вчитися.

«Університет – це місце для тих, хто хоче вчитися. Ті кому це не потрібно – просто гають свій час» – каже студент хімічного факультету УжНУ Куштан Євген.

Навчальний процес: семестри, модулі та сесії

Сам процес навчання в університеті сильно відрізняється від шкільного. Навчальний рік поділяється на 2 семестри. Студенти відвідують заняття, на яких слухають лекції та виконують практичні завдання, а також набирають необхідні бали для допуску до сесії. Проходять по 2 модульні контролі в семестрі, після чого починається екзаменаційна сесія, на якій рівень знань студентів по предметах оцінюють за 100 бальною системою. У тих, хто не зміг вдало скласти іспит або залік, є можливість перескладання. Більшість спеціальностей також потребують написання курсових робіт та проходження літньої практики. Тому будучи студентом-першокурсником дуже важливо швидко звикнути до нової системи навчання і виконувати всю роботу вчасно, аби не створювати собі «хвостів».

Корисні звички для першокурсника

Для того, щоб не виникало проблем у навчанні я раджу першокурсникам виробити декілька корисних звичок: вчасно лягати спати та прокидатись, зручно вести конспекти, знаходити час на відпочинок та допомагати один одному.

Гарний сон і відпочинок – не менше важливі, як і саме навчання, тому що їх брак або взагалі відсутність буде негативно впливати на успішність. Адже навіть якщо ви досконало вивчите матеріал, у виснаженому стані вам буде важко його згадати або правильно передати.

Допомагайте своїм одногрупникам з навчанням та не соромтесь просити допомоги для себе. Разом готуватись зручніше, швидше та цікавіше. Також записуйте, читайте та зберігайте всі можливі конспекти, тому що коли інформація зручно записана – її легше знайти та вивчити готуючись до екзамену.

Навчання в університеті – це відповідальна справа, але не бійтесь робити помилок, без них не обійдеться. Головне – це мати бажання їх виправити та отримати корисний досвід. Це навчання надасть вам не лише фахову освіту, а й стане вашими першими впевненими кроками в доросле та самостійне життя.

Нікіта Гросош, студент 2 курсу відділення журналістики УжНУ

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.