Новини

WebMoney могли заблокувати через МММ і контрабанду

Вчора, 12 червня, Міністерство доходів і зборів України повідомило, що домоглося блокування на пов'язаних із компанією електронних платежів WebMoney рахунках 60 млн грн, – повідомляє Кореспондент.  

"При цьому зрозуміло, що ніхто не міг відстежити, скільки грошей надійшло за покупку товарів на рахунки інтернет-магазинів і скільки вони повинні сплатити податків, - розповіло джерело видання Вести у правоохоронних органах. - Звісно, податкова це довго терпіти не стала і прикрила лавочку . Думаю, що подібна доля чекає й інші подібні платіжні системи, які не отримали дозволу НБУ і рух коштів по яких відстежити державі неможливо".

Керівний партнер інвест-компанії Капітал-таймс Ерік Найман вважає, що однією з причин блокування могло бути використання WebMoney для оплати заборонених до вільного продажу лікарських препаратів, що містять наркотики, а також контрабанда через нелегальні інтернет-магазини.

"Сплатити контрабандні товари офіційно через банк неможливо, а WebMoney або інша нелегальна система береться. Схема проста. Реєструється якийсь інтернет-магазин або аптека. І людина за допомогою сайту оплачує покупку, поштою до неї приходить посилка, а через місяць інтернет-сайт або інтернет-аптека зникають", - зазначив виданню Найман.

Ще один аналітик на умовах анонімності розповів, що через нелегальні платіжні системи гроші надходять у фінансові піраміди. "За неофіційними даними, через WebMoney найбільше платежів отримала піраміда МММ. Крім того, через WebMoney надходили платежі в закордонні інтернет-казино, незважаючи на вказівку, що такі платежі не приймаються", - зазначив співрозмовник видання.

У свою чергу, у самій компанії заперечують блокування. "Усі транзакції відбуваються нормально, ніякі рахунки не заблоковані. Так, у нас був обшук податкової. Вони забрали устаткування, на якому ми тестували нові програми для платежів", - повідомила речник WebMoney Маргарита Ормоцадзе. При цьому інформацію, яка з'явилася у ЗМІ, про обшуки в квартирах топ-менеджерів вона залишила без реплік, зазначивши, що це - "закрита інформація".

Видання зазначає, що WebМoney належить до так званих псевдоплатіжних систем. Слідкувати за обігом грошей, їхніми сумами і сплатою податків жодна державна структура не може, оскільки фактично відбувається не обмін фінансами, а обмін зобов'язаннями.

У цієї системи є багато аналогів (як в Україні, так і за її межами), і вони також потенційно можуть бути заблоковані. Тим не менше, з аналогічними сервісами борються в багатьох країнах, оскільки з їхньою допомогою легко відмивати гроші. З 2009 діяльність WM Transfer Ltd заборонена в Німеччині, а в цьому році у США були закриті кілька електронних бірж, які працювали із системою віртуальної валюти Bitcoin. А міжнародні сервіси онлайн-комерції (наприклад, PayPal) змусили отримувати ліцензії як фінустанови.

Довідка:

WebMoney - система інтернет-розрахунків, що працює в Україні з 2003 року, за деякими даними нею користуються близько двох мільйонів українців. WebMoney Transfer - міжнародна система миттєвих інтернет-розрахунків, що позиціонує себе як середовище і технологія для ведення бізнесу та електронної комерції. Система забезпечує проведення електронних розрахунків у реальному часі за допомогою облікових одиниць - титульних знаків WebMoney.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.