Новини

Виноградів виграв грант 850 тисяч євро на центр паліативної допомоги

У Виноградові підписали сумісну угоду на реалізацію гранту на загальну суму понад мільйон євро. Згідно з проектом у Виноградові та у польському місті Сянок побудують та розширять мережу служби паліативної допомоги.

 

29-го серпня у Виноградівському палаці Перені відбулась двостороння зустріч між представниками товариства допомоги імені святого брата Альберта Польського міста Сянок і українською стороною, яку представляли голова Виноградівської райради Олег Любімов та директор агенції місцевого розвитку Виноградівщини Володимир Шевчук. 

Вартість проекту – більше мільйона євро, 850 тисяч отримає українська сторона, а 200 тисяч – польська. Місце, де розміститься центр із надання паліативної допомоги вже відшукали у тихому куточку Виноградова. Будівля двоповерхова і доволі велика, проте і роботи тут немало, особливо зважаючи на те, що всередині все розтрощено вандалами. Проте труднощі не стануть на заваді реалізації програми.

На базі Виноградівської районної лікарні вже більше року функціонує відділення виїзної консультативної служби з надання паліативної допомоги. Зараз у них на обслуговуванні є 5 підопічних, а коли відкриється центр їх стане в десятки разів більше, адже тільки стаціонарних ліжок там повинно бути 25. Та реконструювати приміщення, привести до ладу територію, закупити обладнання та найняти персонал, це тільки частина справи. Основне ж питання хто утримуватиме заклад. Голова Виноградівської районної ради Олег Любімов каже, що найкращим варіантом стане пропозиція надання центру статусу обласного значення, - звідси й утримання за рахунок бюджету області. 

І польська сторона, і українська констатують: міжнародна співпраця повинна принести користь обом сторонам, майже всі питання вирішені, залишилось тільки реалізувати проект, - повідомили у Закарпатській обласній раді.

Довідка Zaholovok.com.ua:

Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та допомогти членам їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (визначення ВООЗ, 2002 р). Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя у його фінальній стадії, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта. Паліативну допомогу можна надавати разом із допомогою, спрямованою на одужання, але її мета не виліковування, а піклування.

Основні засади надання паліативної допомоги: полегшення болю та інших симптомів невиліковної хвороби; надання підтримки, яка допомагає вести максимально творче життя; покращення якості життя.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.