Новини

Відроджуючи традиції: на Рахівщині провели ,,Корбач-шоу". ФОТО

,,Корбач-шоу" вперше провели у рамках гастрономічного фестивалю-ярмарку ,,Гуцульська бриндзя", інформує Рахівська РДА.

Корбач, а також топірець і стремена предки-гуцули тримали на стіні у своїх домівках. Це не тільки батіг, а звуковий інструмент, талісман пастухів. Його під час випасу худоби на полонинах вівчарі використовують і нині.

Цьогорічне кулінарне свято бриндзі розпочалося показовими виступами на краще володіння корбачем. Вівчарі позмагалися у номінації ,,Найгучніший ляск батогом”. Участь у дійстві взяли не тільки вже досвідчені полонинники, а й дітвора, яка коли підросте стане гідною заміною.

У шоу позмагалися Іван Тимчак із селища Великий Бичків, полонина Опреша, який власне і став переможцем конкурсу. З ним позмагалися – Іван Варга, мешканець села Водиця, пол. Опецька, урочище Діл та Ярослав Шміло, який представив одразу сім рахівських полонин: Вертопи, Стіг-Гробовий, Терентен-Думен, Магура, Менчіл, Перелісок і Ньеньеска.

Серед дітей свої сили спробували Ніколета Попович, Владислав і Михайло Чабани, Іван і Юрій Грицаки, сестрички – Марія і Тетяна Климпушаки.

Наступного року організатори заходу доповнять шоу ще кількома номінаціями – найдовший батіг, батіг у якому найбільше елементів-прикрас, найвіртуозніше ляскання батогом.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.