Відділення гемодіалізу запрацювало у Сваляві. ФОТО

Відділення гемодіалізу запрацювало у Сваляві. ФОТО

При Свалявській районній лікарні відкрито сателітний центр відділення нефрології та програмного гемодіалізу Закарпатської обласної клінічної лікарні (ЗОКЛ) ім. А. Новака. Це вже восьмий в області центр «штучної нирки», причому за своїм оснащенням він не поступається провідним клінікам столиці та Європи і є одним чи не найкращих в Україні, інформує обласне управління охорони здоров’я.

В області гемодіаліз здійснюють 8 медичних установ краю: ЗОКЛ ім. А. Новака та сім сателітних центрів в районних лікарнях Тячева, Хуста, Мукачева, Рахова, Міжгіря, Виноградова і відсьогодні – Сваляви.

Тепер мешканцям району не доведеться долати десятки кілометрів, щоб отримати життєво необхідну процедуру, яку вони повинні проходити тричі на тиджень по 3,5-4 години. Наразі у відділенні отримуватимуть лікування 11 хворих з Свалявського району та 6 – із Воловецького.

Загалом в області 204 пацієнти, що потребують процедури гемодіалізу. Причому, за словами головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака Юрія Яцини, їхня кількість, постійно зростає.        

Тільки з початку цього року розпочали діалізну терапію ще 27 пацієнтів. Хвороба нирок вражає як молодь, так і старших людей: наймолодшому пацієнту ледь минуло 13 років, а найстаршому вже 75.

Близько 1 млн. 400 тисяч гривень обласних коштів витрачено на капремонт приміщень Центру в Сваляві та понад 1млн. 600 тисяч грн. надали спонсори для закупку необхідного обладнання.  З обласного бюджету щороку витрачається понад 40 млн. гривень на витратні матеріали для проведення гемодіалізу хворим із хронічною нирковою недостатністю.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...