Відбувся творчий вечір співачки, яка першою виконала пісню "Пливе кача по Тисині". ФОТО

Відбувся творчий вечір співачки, яка першою виконала пісню "Пливе кача по Тисині". ФОТО

Творчий вечір з нагоди 80-річчя Віри Баганич (за чоловіком Гамага) – легендарної виконавиці і збирачки закарпатських народних балад, упродовж багатьох років солістки Заслуженого академічного Закарпатський народного хору відбувся сьогодні в обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая.

Віра Баганич – співачка, яка першою виконала рідкісну баладу «Гей, пливе кача по Тисині» на професійній сцені. Згодом на святі коломийки у Волівці цей твір занотував від неї керівник гурту «Піккардійська терція». У новій талановитій обробці прониклива та глибока прадавня балада Закарпаття перетворилася у 2014 році на народний реквієм Небесній Сотні. Прозвучала ця балада і на сьогоднішньому концерті у виконанні сина Віри Степанівни.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у збереження та популяризацію народної творчості Закарпаття голова ОДА Геннадій Москаль нагородив Віру Степанівну почесною відзнакою обласної державної адміністрації.

На святковому ювілейному концерті, під час якого відбулася презентація пісенного альбому Віри Баганич «Понад Плаєм, Плаєм…», також виступили Академічний камерний хор «Cantus» (художній керівник та диригент – народний артист України Еміл Сокач), народний артист України Петро Матій, солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Яна Садварій, вокальний ансамбль Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора (керівник – заслужена артистка України Світлана Глеба), народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород» (керівники – Віктор та Олександр Шостаки), народне вокальне тріо «Едельвейс» (керівник Марія Більська); оркестр Заслуженого академічного Закарпатського народного хору (керівник оркестру Михайло Бровді), а також Тарас Гамага, Ольга Прокоп, Іван Щербей, Любов Уліганець та Тетяна Шопа.

Поміж концертних виступів ведуча знайомила присутніх із становленням Віри Баганич як співачки, розповідаючи про періоди її життя та творчості. Віра Степанівна понад півстоліття вважається кращою виконавицею балад Закарпаття. На диску «Понад Плаєм, Плаєм…» (2017) представлені архівні студійні записи Львівського телебачення, датовані 1963 роком, матеріали численних грамплатівок періоду 1960–1970-х років, звукозаписи касети «Співає Віра Баганич» (2001), архівні матеріали Закарпатського обласного радіо та записи концертних виступів останніх років. Диск представляє виконавицю і як талановиту співачку, і як людину, що зберегла, а багато в чому і відкрила сучасності, чудові музично-пісенні твори нашого краю.

За матеріалами Ужгородської міськради

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...